NİĞDE HABERLERİ

Tarım Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

IHA
11.09.2015 - 12:37Son Güncelleme : 11.09.2015 - 12:38

Niğde Tarım Müdürlüğü çalışanlarına iş güvenliği semineri verildi.

IHA

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde çalışan 264 personele “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verildi. Eğitim sonrasında personele katılım sertifikası düzenlenen törenle verildi.
Niğde İl gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü sosyal salonunda düzenlenen sertifika törenine Niğde Vali Yardımcısı Kerem Süleyman Yüksel, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Sadettin Yılmaz ve personeller katıldı.
Sertifika törenine katılan Niğde Vali Yardımcısı Kerem Süleyman Yüksel, eğitimin sona erdiğini ve büyük bir sorumluluğun yeni başladığını söyledi.
Vali Yardımcısı Yüksel törende yaptığı konuşmada şunları söyledi;“ proje eğitim programı son derece verimli geçmiş ve son derece başarılı olmuş. Kaldı ki bu eğitimi alan çalışma arkadaşlarımızda bugün sertifikayı almaya hak kazandı. Bu dolu dolu geçen programın içerisinde öğrendiklerimizi çalışma hayatımıza nasıl yansıtacağımız verilen eğitimden çok daha önemli. Aslında bugün bir son değil bugün bir başlangıç, bundan sonrasında bu eğitimde öğrendiğimiz iş güvenliği ve iş sağlığı anlamında ki tedbirleri çalışma hayatımıza uygulaya bildiğimiz oranda bu eğitimin amacına ulaşmış, başarıya ulaşmış diyebileceğiz. Böyle olmasını umuyoruz ve çaba bekliyoruz” dedi.
Sertifika töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Sadettin Yılmaz ise amaçlarının olası iş kazalarına karşı önlem almak olduğunu belirtti.
Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti; “İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu gereği çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitim verilmesi gerekliydi. Bu bağlamda bakanlığımızca ilgili talepte bulunduk. Amacımız çalışanlarımızın olası iş kazalarına karşı önlemler almasını sağlamak ve güvenli çalışma ortamlarını oluşturmaktır. Alınacak basit önlemlerle doğabilecek büyük zararların önüne geçmekti. İş sağlığı ve güvenliğinin iş yerlerinde çalışanlarımızca benimsenmesi, yönetmelik uygulaması konulması amaçlanmaktadır” diye konuştu.
Törende bir konuşmada Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Türkmen yaptı.
Müdür Türkmen “ her zaman hayatımız, mallarımız ve canlarımız detaylarda gizli ve saklıdır.
6331 sayılı kanun çerçevesinde hem bizim üzerimizde kanuni bir sorumluluk hem de vicdani bir sorumluluktu. Bu kapsamda bakanlığımızdan uzman arkadaşlarımızı talep ettik. Bu arkadaşlarımızda dolu dolu geldiler ve ne kadar bilgi birikimleri varsa ne kadara tecrübeleri varsa bunları bizlere aktardılar. İl ve ilçe müdürlüklerimizde birlikte toplam 264 personelimize eğitim verdiler. Yaklaşık 40 personelimiz ise izinde olduğu için bu eğitime katılamadılar ama bayramdan sonra ki dönemde bu eğitimleri alacaklardır” şeklinde konuştu.
Sertifikalar verildikten sonra tören sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Tarım Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:44
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı