ANTALYA HABERLERİ

Tarım Kümesi Latin Amerika pazarında

DHA
11.05.2017 - 11:46Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), üyelerini alternatif pazarlar açmak amacıyla, 'ATSO Tarım Kümesi Projesi' kapsamında yurt dışındaki fuarlara gönderiyor.
ATSO Başkanı Davut Çetin, Ekonomi Bakanlığı'nın 'Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi' (UR-GE) desteği kapsamında, Antalya'da gübre, pestisit, tohum, tarım ilacı, biyolojik mücadele ve sera sistemleri alanlarında faaliyet gösteren 10 firmayı, Brezilya'nın Sao Paulo Eyaleti'nde düzenlenen dünyanın en büyük tarım fuarlarından Agrishow 2017'ye gönderdiklerini söyledi.
ATSO Tarım Kümesi yurtdışı pazarlama faaliyetlerinin, firmalara yeni pazarlara açılmak, yeni pazarları tanımak, yeni işbirliği ve ihracat olanakları geliştirmek adına önemli imkânlar sunduğunu vurgulayan Başkan Davut Çetin, fuarın 160 bin profesyonel tarafından ziyaret edildiğini kaydetti. Fuar süresince Antalya'dan katılan firmaların Brezilya tarım, gübre ve biyolojik mücadele sektörünün önde gelen kurumlarıyla pazar hakkında bilgi alışverişinde bulunduğunu ifade eden Başkan Çetin, "Aynı zamanda pazarda bulunan firmalar ile de ikili iş görüşmeleri yaparak işbirliği imkânlarını araştırdı. Fuar çerçevesinde Brezilya Gübre Birliği Başkanı David Roquetti Filho ATSO Tarım Kümesi standını ziyaret ederek Brezilya gübre ve tarım sektörü ile ilgili bilgiler sundu" dedi.
BREZİLYA'DA ANTALYA EKONOMİSİ ANLATILDI
Ribeirao Preto Ticaret ve Sanayi Odası'nın standında ATSO tarafından Türkiye ve Antalya ticari, ekonomik hayattı ve tarım sektörünü anlatan bir sunum yapıldığına da değinen Başkan Çetin, "ATSO ve Ribeirao Preto Ticaret ve Sanayi Odası arasında ilke ülke ve iki şehir firmaları arasında işbirliği imkanlarını geliştirmeye yönelik bir işbirliği protokolü imzalandı. Bununla birlikte Sao Paulo Başkonsolosu Serkan Gedik ATSO Tarım Kümesi standını ziyaret edip tüm katılımcı firmalar ile tek tek görüşerek fuar hakkında izlenimlerini paylaştı" diye konuştu.
HEDEF YENİ PAZARLAR
Söz konusu organizasyonun firmalarımızın rekabet gücünü arttırmak, yurtdışı pazarları, ülke ve pazarda kullanılan ürünleri tanımak, yeni pazarlama stratejileri, yeni işbirlikleri ve ihracat olanakları geliştirmek için önemli imkânlar sunduğunu kaydeden Başkan Davut Çetin, "UR-GE projeleri, ihracatta önemli ivme kazandıran projeler. ATSO Tarım Kümesi, Odamızın üçüncü UR-GE projesi. Brezilya ise dünyada en çok gübre ithalat yapan  ülke ve küme üyelerimizin uzun bir süredir takip ettiği pazarlardan. Programımızın başarılı geçmiş olması ve üyelerimizin Latin Amerika'dan yeni iş bağlantıları ile dönmeleri son derece memnuniyet vericidir" dedi.
ATSO Tarım Kümesi'nin Brezilya ziyaretine, projeden sorumlu ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Dinç'in liderlik ettiğini belirten Başkan Davut Çetin, ATSO Tarım Kümesi'nin Brezilya organizasyonundan sonra faaliyetlerine tüm hızı ile devam edeceğini de sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Tarım Kümesi Latin Amerika pazarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım Kümesi Latin Amerika pazarında haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:27
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı