Gündem Haberleri

  Tarım İl Müdürü: İstanbul'da kuş gribi vakasına rastlanmadı

  A.A.
  07.01.2006 - 16:25 | Son Güncelleme:

  İstanbul Tarım İl Müdürü Ahmet Kavak, son 2 gündür çok sayıda ihbar aldıklarını ancak şu ana kadar kuş gribi vakasına rastlanmadığını açıkladı.


  Kavak, Doğubeyazıt'ta görülen kuş gribi olayından sonra vatandaşların çok tedirgin ve evhamlı olduklarını, bunun sonucunda da ihbarların çok arttığını kaydetti.

  Evinin çatısında bundan 3 ay veya 6 ay önce ölmüş, bedeni yok olmaya yüz tutmuş yabani güvercinleri bile yeni fark ederek ihbarda bulunan insanlar olduğunu anlatan Kavak, ihbarların hepsinin değerlendirildiğini bildirdi.
  Kavak, Silivri, Çatalca, İkitelli, Kadıköy gibi İstanbul'un her yerinden ihbarlar geldiğini, ancak hiçbir yerde olağanüstü bir durum olmadığını vurgulayarak, arayanlar arasında tavuk besleyen insanların olduğunu ve bunların “Tavuklarımı ne yapayım?” diye sorduklarını anlattı.

  İlgili herkesin görevinin başında olduğuna işaret eden Kavak, ”Son iki gündür kuş gribiyle ilgili bir kısmı çok yersiz çok sayıda ihbar alıyoruz” dedi.

  En küçük şüphe görülen durumlarda bile belediyelerin de yardımlarıyla örnekler alınarak, bunların Pendik Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü'ne gönderildiğini belirten Kavak, burada test ve analizlerinin yapıldığını söyledi.
  İstanbul Tarım İl Müdürü Ahmet Kavak, “Şu ana kadar teyidi alınmış kuş gribi vakası olmadı. İstanbul'da şu ana kadar kuş gribi vakasına rastlanmadı” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı