AYDIN HABERLERİ

Tarım İl Müdürü Bircan, Elazığ’da Çalıştaya Katıldı

IHA
14.10.2015 - 09:27Son Güncelleme :

İL MÜDÜRÜ BİRCAN, ELAZIĞ'DA ÇALIŞTAYA KATILDI

IHA

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan Elazığ’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) iş birliğiyle yapılan ‘Yağlı Lifli Bitkiler Tohumculuk Çalıştayı’na katıldı.
Yağlı Lifli Bitkiler Tohumculuk Çalıştayı’na Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Tohumculuk Dairesi Başkanı Mehmet Sığırcı, Elazığ Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Metin Akural, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Yıldıray Gencer, Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Vehbi Eser, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Mustafa Yılmaz Kart, çeşitli illerden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürleri ile birlikte konu uzmanı personeller katıldı.
Ülkemiz Yağlı, Lifli Bitkiler Tohumculuğunun sorunları ve geleceğinin konuşulduğu çalıştay iki gün sürdü. Aydın ilinin özellikle pamuk tohumluğu üretimi açısından lokomotif il olduğu, ayrıca sebze fidesi ve yer fıstığı tohumluğu üretimi açısından da uygun ekoloji ve üretim alanlarına sahip olduğu toplantıda dile getirilerek bu konuda özel sektörün Aydın’a yönelmeleri istendi. Pamuk tohumluğu üretimi ve sertifikasyonu aşamalarında tespit edilen aksaklıklar ve sorunlar çalıştayda dile getirilerek sonuç raporunda yer alması sağlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Tarım İl Müdürü Bircan, Elazığ’da Çalıştaya Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 09 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım İl Müdürü Bircan, Elazığ’da Çalıştaya Katıldı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı