AYDIN HABERLERİ

Tarım İl Müdürlüğü Laboratuvarının Yetkisi Arttı

IHA
13.07.2015 - 09:45Son Güncelleme :

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ LABORATUARININ YETKİSİ ARTTI

IHA

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren analiz laboratuvarının tüm analizleri yapabilmesi için yetkisi Bakanlık tarafından arttırıldı.
Aydın Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı 2013/1 sayılı "Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarlarının Kuruluş, Yetki ve Denetim Genelgesi" kapsamında analizlere devam ediyor. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Laboratuvarı’nda, toprakta temel analizler, bünye, pH, kireç, toplam tuz, organik madde, alınabilir fosfor, alınabilir potasyum analizleri yapılmaktaydı. Detaylı toprak analizleri, tarımsal suluma suyu ve bitki analizleri konusunda Bakanlık nezdinde yürütülen yetkilendirme çalışmaları neticesinde Temmuz 2015 itibariyle de tüm bu analizler için Tarım İl Müdürlüğü Laboratuvarının yetkisi arttırıldı.
Kuruluşundan beri Aydın ve Bölge çiftçisinin hizmetinde olan laboratuvar yeni yetkilendirildiği konularda da hizmet ve çalışmalarına devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Tarım İl Müdürlüğü Laboratuvarının Yetkisi Arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım İl Müdürlüğü Laboratuvarının Yetkisi Arttı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı