MERSİN HABERLERİ

Tarım, Hayvancılık Ve Ormancılık Sektörlerinin Sorunları Tartışıldı

IHA
21 Ekim 2015 - 12:54Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 12:55

MERSİN'DE SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN KATILIMI İLE TARIM, HAYVANCILIK VE ORMANCILIK SEKTÖRLERİNİN SORUNLARI TARTIŞILDI.

IHA

Mersin’de sektör temsilcilerinin katılımı ile tarım, hayvancılık ve ormancılık sektörlerinin sorunları tartışıldı.
Mersin İl Çevre Düzeni Planı ve Kent Bütünü Analitik Etüt ve Araştırmaları kapsamında sürdürülen çalışmalar devam ediyor. Sektör temsilcileri ve TMMOB’a bağlı meslek kuruluşlarıyla gerçekleştirilen ön istişare toplantılarıyla netleştirilen odak grup toplantılarının ilki tarım, hayvancılık ve ormancılık sektörü üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sektör üyeleriyle, Mersin genelinde gerçekleştirilecek analiz ve sentez çalışmaları, kent için yeni politika ve stratejiler geliştirmek amacıyla yapılan plan kapsamında bir araya gelindi. Toplantıda tarım, hayvancılık ve ormancılık sektörlerinin sorunları tartışılarak, bu sorunların çözümlerine yönelik önerilen çözümler değerlendirildi.
Turizm, ticaret-hizmetler, ulaşım, altyapı-enerji ve sanayi-lojistik sektörleri toplantıları ise 22-23 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilerek, odak grup toplantıları tamamlanacak ve ilgili tüm çevreler, kurum ve kuruluşlar ile açık değerlendirme toplantıları yapılacak.
Planlama çalışmalarına önemli katkılar sağlayacak olan bu toplantıların kitaplaştırılarak dağıtılması da hedefleniyor. Ayrıca söz konusu çalışmalara ’mersinilcevreduzeniplani.com’ adresinden de ulaşılabilecek.
Toplantıya Mersin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü - Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şubesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ilgili daire başkanlıkları, AKİB Ulusal Turunçgil Konseyi, Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Bahçe Bitkileri, Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, TMMOB Şehir Plancıları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, TMMOB Orman Mühendisleri Odası, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Tema Vakfı Mersin İl Temsilciği, Mersin İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Mersin Tarım Gıda Platformu, Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mensupları katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tarım, Hayvancılık Ve Ormancılık Sektörlerinin Sorunları Tartışıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım, Hayvancılık Ve Ormancılık Sektörlerinin Sorunları Tartışıldı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı