Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Tarık'ı Galatasaray'a biz hediye ettik"

Beşiktaş Asbaşkanı Atalay, Galatasaray’ın 4 milyon 750 bin Euro’ya aldığı Tarık Çamdal için, “Geçen sezon bu rakamın 4’te 1’ine alma şansımız vardı, ancak dönemin futbol genel direktörü istemediği için transferinden vazgeçtik” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor’un 2011 yılında sadece 200 bin Euro’ya aldığı Tarık Çamdal’ı tam 4 milyon 750 bin Euro’ya satmasının yankıları sürerken, konu ile ilgili Beşiktaş’tan önemli bir açıklama geldi.

Siyah beyazlı kulübün asbaşkanı Deniz Atalay, 23 yaşındaki savunmacıyı geçen sezon 1 milyon Euro civarında bir rakama satın alma imkanları varken, o dönemin futbol genel direktörü Önder Özen yüzünden bu fırsatı değerlendiremediklerini söyledi.

Radyospor’a konuşan Atalay, Tarık Çamdal ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Tarık geçen sezon ciddi biçimde gündemimizdeydi. Son ana kadar biz değerlendirdik. En son menajeriyle Ümraniye’de bir görüşme yaptık. En son bizim belirlediğimiz bir fiyat vardı. Onun üzerine çıkmadık. İşin gerçeği Eskişehirspor'a biz gönderdik. İstesek alabilirdik. Bugün Tarık o günkü fiyatların neredeyse 4 katına Galatasaray'a transfer oldu.

“SÖZLEŞMESİNİN BİTMESİNE YARIM SEZON VARDI”
Bugünkü transfer koşullarına göre bizim o gün anlaşabileceğimiz şartlar çok daha uygundu. O gün Beşiktaş Tarık'ı alabilirdi. O dönemde Tarık'ın sözleşmesinin bitmesine yarım sezon vardı. Bu durumda bir futbolcu istediği takımla görüşebiliyor. Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan bizim yaklaşımımızın çok doğru olduğunu söylemişti. Ama o gün dönemin futbol genel direktörü istenilen rakamlara Tarık'ın transferini doğru bulmadığını ifade etti. Futbolun içerisinde bunlar var. Oluyor böyle şeyler:”


Bunları da Beğenebilirsiniz