« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarikat tartışması

Fethullah Gülen cemaati ile yakınlıkları olan kişilerin G.Saray Kulübü’nde alt yapılara kadar indiği iddiaları üzerine Adnan Polat, "Galatasaray laik, demokrat Türkiye’nin en önemli bayraktarlarından biridir. Böyle de devam edecek" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü’nün dünkü aylık olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda eski yöneticilerinden Fatih Altaylı’nın kulüpte tarikatçı bir yapılanmanın olduğunu ileri süren yazısı gündem oluşturdu. Fethullah Gülen cemaati ile yakınlıkları olan kişilerin G.Saray Kulübü’nde alt yapılara kadar indiği iddialarına Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, başkan Adnan Polat konuşmalarında değindi. Aktar, "Kulübümüzde 1350 lisanslı sporcumuz var ve bunların hangi dine, tarikata bağlı oldukları bizi ilgilendirmez. Cumhuriyet değerlerine ve laikliğe sonuna kadar bağlı olan Galatasaray camiasının isminin, bazı dini konulara karıştırılması bizi ciddi rahatsız edebilir" dedi.

Spekülasyona aldırmayın

Başkan Polat ise "Söylenenlerin bir çoğu gerçek değil. Benimle ilgili dahi bir çok yakıştırma yapılıyor. Atatürk ilkeleri ve onun ışığı altında hayat felsefesi edinmiş bir G.Saraylıyım. Ama insanların inançlarına da her zaman saygılı oldum. Spekülasyonlara lütfen kulaklarınızı tıkayın. G.Saray laik, demokrat Türkiye’nin en önemli bayraktarlarından biridir. Böyle de devam edecek" diye konuştu. Polat, Seyrantepe’de yapımı devam eden stadın takvimin 3 ay gerisinde olduğunu ama bu açığın kapatılabileceğini söyledi. Toplantıda Süper Lig ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın kazandığı Avrupa Şampiyonlar ligi kupaları da sergilendi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler