Ege Haberleri

  Tarık Sarı’nın adı ormanda yaşayacak

  Hürriyet Haber
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  10 Eylül 2006’da görevli gittiği Çeşme dönüşünde Urla yakınlarında, trafik kazası sonucu yaşamını yitiren gazeteci Tarık Sarı’nın adı ormanda yaşayacak.

  20 Aralık 2009 Pazar günü saat 13.00’te sevenlerinin de katıldığı bir törenle kaza mahallinin üst kısmında, Tarık Sarı Ormanı’nın fidan dikimi gerçekleştirilecek.
  Yaylı Çalgılar Orkestrası
  Orman hazırlığının “Bendeniz Tarık Sarı” kitabıyla birlikte başladığını söyleyen Ege Magazin Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kurt, “Kendisinin hayata geçiremediği düşünü yani  ‘Bendeniz Tarık Sarı’ adlı anı kitabını biz dernek arkadaşları ve meslektaşları olarak yayınladık. Adına bir de orman kurmak istedik. Doğa ve hayvan tutkunu olan meslektaşımız ile ilgili bu düşüncemiz Ege Orman Vakfı başta Tarık sarı dostlarından yoğun ilgi gördü ve 1000’i aşkın fidan bağışında bulunuldu” dedi. Kurt, isteyenlerin Ege Orman Vakfı’nın 464 51 60 numaralı telefonunu arayarak fidan bağışında bulunabileceğini anlattı. İzmir Yaylı Çalgılar Orkestrası’nında müzikleriyle renk katacağını ve fidan dikiminin adeta bir şölen havasında geçeceği belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı