Dünya Haberleri

  Tarık Aziz cezaevinde torunlarıyla görüştü

  A.A.
  07.02.2011 - 12:24 | Son Güncelleme:

  Irak'ın ABD tarafından devrilen ve Duceyl davasındaki kararla asılarak idam edilen Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in eski başbakan yardımcısı Tarık Aziz, cezaevinde 7 torunuyla görüştü.

  2003'ten beri ailesiyle Ürdün'ün başkenti Amman'da yaşayan Aziz'in oğul Ziyad Aziz, AFP'ye yaptığı açıklamada, “4 çocuğum, kız kardeşim Zeynep'in 2 çocuğu ve diğer kız kardeşim Maysa'nın kızlarından biri geçen hafta babamı ziyaret etti” dedi.

  Ziyad Aziz, babasının ziyaretine eşi ve annesinin de gittiğini belirtti ve “2003'ten beri görmediği için babam çocukları tanımadı. Ayrıca 7 yaşındaki kızımı ilk kez gördü, çünkü doğduğunda cezaevindeydi” dedi.

  Babasının sağlık sorunlarını da anlatan Ziyad Aziz, görme ve yürüme sıkıntısı çeken babasının tek zevkinin ona gönderdikleri kitap ve dergiler olduğunu ancak artık hiç görmediği için buna son vermelerini istediğini aktardı.

  74 yaşındaki Tarız Aziz, Saddam Hüseyin'in yakınları arasındaki tek Hristiyandı. Aziz, 80'li yıllarda Şii ayaklanmasının bastırılmasında insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle idama mahkum edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı