Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tarihte kara bir leke olacak

  Hürriyet Haber
  12.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anamuhalefet liderinin özel hayatına yönelik “utanç verici tertibin kara bir leke” olarak siyasi tarihe geçeceğini belirtti.

  Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları söyledi:

  - Milli ve manevi değerlerde olduğu kadar, siyasette de ahlaki ve vicdanı bütün ölçüler kayboldu; ahlaki çöküş ve hayatın her alanında ortaya çıkan yozlaşma hali, üst düzey siyasetçileri de etkisi altına aldı. Bunun en son örneği Sayın Deniz Baykal’ın da içinde yer aldığı iddialarda ortaya çıktı.

  - Kişisel ilişkilerin ve özel hayatın mahremiyetinin sınırlarını tayin etmek elbette ki şahısların belirleyeceği bir alan. Ancak, anamuhalefet liderinin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici tertibin kara bir leke olarak siyasi tarihimize geçeceği de açık.

  - Sayın Baykal’ın, istifa kararını açıklarken iddiaların komplo olduğunu vurgulaması, ülkemizin her sorununu çözmekle görevli ve yetkili olan AKP hükümetine de büyük bir sorumluluk yüklemiştir.

  - Başbakan Erdoğan’ın ve hükümetinin iddia edilen komployu bütün yönleriyle ve en kısa sürede çözmesi, en önemli siyaset sorumluluğu haline geldi. MHP, gerçeklerin gün ışığına çıkarılmasını hükümetten acil olarak bekliyor.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı