« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarihinde ilk seyircisiz oynayacak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarı kırmızılı takımın Fenerbahçe ile oynadığı derbi maçında sahaya atılan meşaleler nedeniyle, Galatasaray tarihinde ilk kez bir lig maçına seyircisiz çıkacak.

Federasyon'un verdiği bir maç seyircisiz oynama cezası Pazar günü Gaziantepspor ile oynanacak olan maçta uygulanacak. Futbolcular boş tribünlere oynamaya alışık olmadıklarını belirterek, " Ceza verilmiş ve uygulanacak. Şampiyonlar Ligi'nde P.S.G ile oynadığımız maçta ki taraftarlarımızı her maçımızda görmek istiyoruz. Gaziantepspor maçını seyircisiz oynayacağız. Seyircimiz bizim 12'inci oyuncumuz. Onların desteğine her maçta ihtiyacımız var. Onları diğer maçlarımıza bekliyoruz" dediler.

Eksikler düşündürüyor
Pazar günkü ligin güçlü takımlarından Gaziantepspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'da eksikler teknik direktöt Lucescu'yu düşündürüyor. Cezaları nedeniyle Emre Belözoğlu, Hasan, Fatih, sakatlıkları devam eden Hagi ve Bülent Akın oynayamıyor. Teknik Direktör Lucescu, zaten sezon başından bu yana ideal kadroyla oynayamadıklarını belirterek, "Geniş bir kadromuz var. Gaziantepspor güçlü ve hedefleri olan bir takım. Son haftalarda büyük form tutan Hasan, Emre ve Fatih'in cezalı olması oyun düzenimizide etkileyecektir. Hagi'nin oynamasıda zor gözüküyor. Ancak alternatiflerimiz var. Sahaya yine 11 kişi ile çıkacağız. P.S.G'den aldığımız moralle G.Antepspor karşısında üç puanı alacağımıza inanıyorum" dedi.

Primler ödeniyor
Hafta içinde PSG maçı öncesinde pirimlerini alamadıkları için kampa girmeyi redderek tesisleri terkeden futbolcularla yönetim arasındaki buzlar alınan 3 puanla eridi. Yapılan görüşmeler neticesinde rimlerin 19-22 Aralık tarihleri arasında ödeneceği açıklandı.

Sarı kırmızılı takımda Süper Kupa, Şampiyonlar Ligi maçları ve ligde maçlarından kalan primlerin toplam 2 milyon 750 bin dolar olduğu öğrenildi. İkinci Başkan Mehmet Cansun, basının haber almasından sonra olayların büyüdüğünü belirterek, "Aile arasında olan şeyler. Futbolcular haklı çünkü alacaklılar. Belirlenen takvimde alacaklar ödenecek" dedi.

Antep maçı hazırlıkları
Cim Bom'da Gaziantepspor maçının hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Teknik Direktör Lucescu yönetiminde yapılan idmanda depar, kondisyon ve çift kale maç yapıldı. Sarı kırmızılılar Gaziantepspor maçı için yarın kampa girecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz