Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarihin en büyük yanlışlığı

Türk futbolunun kaderini, dünkü genel kurulda Divan Başkanı olan Yalçın Karadeniz'in yaptığı bir hata çizdi. Karadeniz, toplantının başında ‘bir saat ara verelim’ önergesini oylamaya sundu. ‘Hayır’ diyenler, ‘evet’çilerden çok fazlaydı. Ama o farkedemedi.Yanlışlıkla verilen bu bir saatlik arada yapılan kulisler, kongrenin akışını değiştirdi. Önergeye ‘hayır’ oyu verenlerin sayısı, ‘evet’ diyenleri geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TFF kongresinin kaderini aslında ilk oylama tayin etti. Divan Başkanlığı’na 10 kulüp başkanı tarafından verilen önergede, genel kurula 1 saat ara verilmesi isteniyordu. Oysa Genel Kurul neredeyse yeni başlamıştı. Divan Başkanı Yalçın Karadeniz, bu önergeyi oylamak istedi. Ama oylamaya geçilmeden önce ‘ara verilmesinden yana olduğunun’ da altını çizdi.

GENEL KURUL'DAN FOTOĞRAFLAR

- Önergeyi kabul edenler...
Salonda bulunanların yüzde 40-45 kadarı el kaldırdı. Bu görüntüler TV ekranlarına da yansıdı. Karadeniz, ardından ikinci soruyu sordu:

O bir saatlik arada kulisler hız kazandı

- Kabul etmeyenler...
Bu kez geride kalan yüzde 55-60’lık kesim el kaldırdı. Herkes Yalçın Karadeniz’in, “Önerge kabul edilmemiştir” demesini bekliyordu. Ama tersi oldu:
- Önerge kabul edilmiştir.
İşte bu sözler kongrenin kaderini belirledi bir bakıma. Göz göre göre genel kurulun iradesinin dışına çıkılmıştı. Özellikle 2 ve 3. lig temsilcileri neredeyse isyan ediyordu:

- Bizimle dalga geçiyorlar.
- O bir saate neyin pazarlığını yapacaklar?

- İrademizi hiçe sayıyorlar...
Yaklaşık bir saatlik aradan sonra toplantıyı yeniden başlatan Yalçın Karadeniz, gelen tepkiler üzerine delegelerden özür diledi ve, “Ben oturduğum yerden ‘evet’ oylarını daha fazla gibi gördüm” dedi.

Fakat yanlışlıkla verilen bu ara, önergeye verilen ‘hayır’ oylarının artmasına, dolayısıyla reddedilmesine yol açtı. ‘Evet’ diyenler ile ‘hayır’cılar arasındaki fark o bir saatte yüzde 15’ten yüzde 30’lara yükseldi ve önerge o kadar farkla geri çevrildi.

TOPLANTI ÖNCESİ BOMBA ARAMASI

UEFA ASBAŞKANI ERZİK ALINAN KARARLA İLGİLİ KONUŞTU/ WEB TV

Bataklığı kurutalım

KONGREDE söz alan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “İçinde bulunduğumuz süreç futbolumuzu yaralamıştır. Kuralları önemsemedik, bugüne geldik.  Suç sahiplenilemez. Kim yaptıysa cezasını çekmeli.  Suçtan kaçacağımıza birbirimizden kaçıyoruz. Bataklığı kurutmak istersek bunu yaparız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler