BURSA HABERLERİ

Tarihi yapı huzurevi oluyor

DHA
11.05.2017 - 14:12Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA) - BURSA’nın köklü ailelerinden Gökçen Ailesi tarafından kente kazandırılan ‘Şükufe – Hamdi Sami Gökçen Huzurevi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devir ve tahsisi ile ilgili protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile hayırsever işadamı Mehmet Memduh Gökçen tarafından imzalandı.

Bursa’nın köklü ailelerinden olan Gökçen Ailesi tarafından Maksem Ali Paşa Mahallesi’nde yaptırılan ‘Şükufe – Hamdi Sami Gökçen Huzurevi’nin, Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi ile ilgili protokole imzalar atıldı. Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve hayırsever işadamı Memduh Gökçen ile Celal Gökçen, Ferruh Kefeli ve Dr. Kemal Mataracı tarafından imzalanan protokole göre, kısa süre sonra faaliyete başlayacak tesisin Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ne ek bina olarak hizmet vermesi hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gökçen Ailesi tarafından Maksem Ali Paşa Mahallesi’nde yaptırılan ‘Şükufe -  Hamdi Sami Gökçen Huzurevi’nin kente değer katacağını söyledi. Bursa’da sürdürülen çalışmalara kent dinamiklerinin desteğinin önemli olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa’nın kent yaşamına katkı sağlayacak güzel bir protokole, kente değer katacak örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyoruz. Bursa’nın tam kalbinde, Maksem’de, huzurevi olarak faaliyet gösterecek olan güzel bir tesis, Bursa’nın köklü ailelerinden Gökçen Ailesi tarafından kazandırıldı. Tarihi sivil mimarlık örneği yapı, Gökçen Ailesi’nin daha önce mülk sahibi olduğu ve Sayın Memduh Gökçen’in doğduğu evin de bulunduğu bölgede yapıldı. Tesis, Bursa’da önemli bir eksikliği giderecek” diye konuştu. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle huzurevi olarak hizmet verecek olan tesisin, huzurevinde kalacak vatandaşlara şehirden kopmadan bir yaşam alanı sunacağını sözlerine ekledi.

“ANNEMİN VE BABAMIN ARZUSUYDU”

Hayırsever Memduh Gökçen de yaklaşık 300 senelik tarihi olan evlerini restore ettiklerini söyleyerek, “Annemin ve babamın arzusuydu. Onu yerine getirebildiğimiz için mutluyum. Bursa’mız için hayırlı olsun” dedi.

Memduh Gökçen’in anne ve babasının adını taşıyacak olan ve Maksem’de hizmete girecek olan huzurevi, 23 oda ve 50 yatak kapasitesi ile yaşlıların kaliteli bir yaşam sürmelerini hedefliyor. Gökçen Ailesi tarafından yaptırılan tesis, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hizmete hazır hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi Huzurevi ek binası olarak hizmet vermeye başlayacak olan tesis, sakinlerinin toplumsal hayata katılımını arttıracak ve sosyokültürel faaliyetlerde aktif olmalarını sağlayacak.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Tarihi yapı huzurevi oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi yapı huzurevi oluyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı