« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarihi kucaklaşma

Mehmet Cansun ve ekibinin Fenerbahçe Kulübü'ne yaptığı ziyarette kadehler dostluk için kaldırıldı. Aziz Yıldırım, ‘‘İki kulüp ezeli dosttur’’ derken, Cansun, ‘‘Bu bir başlangıçtır. Devamı gelecek’’ açıklamasını yaptı.

Halil ÖZKAN
SON GÜNCELLEME
ANLAMLI ZİYARET

Türk futbolunun iki devi Fenerbahçe ile Galatasaray kulüplerinin yöneticileri, aralarındaki dostluğu pekiştirmek için dün tarihi bir adım attı. Galatasaray Başkanı Mehmet Cansun ve yönetim kurulu üyeleri, Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Deniz yoluyla Fenerbahçe Kulübü'ne gelen sarı kırmızılılar, kulüp binasında Aziz Yıldırım ve yöneticiler tarafından karşılandı.

ÖNEMLİ GÜN

İki kulüp yöneticileri havuz başındaki kokteylin ardından yemeğe geçtiler. Yemekte bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, bu buluşmanın spor tarihine geçeceğini belirterek, ‘‘İki kulüp ezeli rakip ama ebedi dosttur. Kendilerinin burada bulunmalarından büyük mutluluk duyuyoruz ve teşekkür ediyoruz. Bugün önemli bir gün. Dostane ilişkilerimizi daha da ileri götüreceğiz’’ dedi. Yıldırım, konuşmasının ardından günün şerefine kadeh kaldırdı.

DEVAMI GELECEK

Mehmet Cansun ise Fenerbahçe yönetimine teşekkür ederek, ‘‘Bu bir başlangıç olacak. Bu ilişkiler devam edecek. Biz de kendilerini misafir etmek için bekliyoruz’’ şeklinde konuştu. Yemekten erken ayrılmak zorunda kalan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Fatih Altaylı, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu vurgulayarak, ‘‘Önemli olan dostluk. En anti Fenerbahçeli bendim, ama bu fikir de benden çıktı’’ diye konuştu.

DOSTLUK PASTASI

İki kulüp yöneticileri, birlikte yedikleri yemek sonrasında dostluk pastası kestiler. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın amblemi bulunan pastanın üzerindeki tokalaşan iki el resmi ve ''Sonsuza kadar dostluk, sonsuza kadar rekabet, Türk sporuna birlikte hizmet'' yazısı dikkati çekti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz