SAKARYA HABERLERİ

Tarihi konak restore edilecek

DHA
31.03.2016 - 15:43Son Güncelleme :
DHA

Tarihi konak restore edilecek

ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Büyükşehir Belediyesi tarihi Alicanlar Konağı'nı restora etmek için çalışma başlattı. Tarihi konak restorasyonun ardından sanatsal faaliyetler için kullanılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı şehir merkezinde bulunan tarihi Alicanlar Konağı'nı restore etmek için binanın sahipleri ile görüştü. Gerekli izinlerin alınmasının ardından tarihi binanın restorasyonu için çalışla başlatıldı. Yapılacak restorasyonun ardından bina sanatsal faaliyetlerde kullanılacak. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Tarihi Alicanlar Konağı için daha önce girişimlerde bulunmuştuk. Görüşmelerimiz sonuç verdi ve çalışma için hazırlıklara başlamış olduk. Mülk sahipleri de bize bu konuda çok yardımcı oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Tabi bu gibi tarihi yapılar şehrimizin değerleridir. Bu yapıları beraberce ayakta tutmamız gerekiyor. İnşallah başlatacağımız restorasyon çalışmalarıyla birlikte Tarihi Alicanlar Konağı çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Bir taraftan tarihi yaşatırken, diğer taraftan bu gibi yapıların korunmasına da katkı sağlamış olacağız. Tarihi konak, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüleceği bir mekan olarak kullanılacak" dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Tarihi konak restore edilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi konak restore edilecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı