KOCAELİ HABERLERİ

Tarihi hamam restore ediliyor

AA / Melih Palas
29.02.2016 - 10:13Son Güncelleme :
AA / Melih Palas

KOCAELİ (AA) - Karamürsel Belediyesince Karabali Cami ve külliyesi içerisindeki tarihi hamam restore ediliyor.
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, yaptığı açıklamada, tarihi hamamın restorasyon çalışmalarının başladığını belirterek, projenin tamamlanmasıyla birlikte tarihi hamamın müze yapılarak halka açılacağını söyledi.
Yıldırım, Karabali Camisi'nin de tarihine uygun şekilde yenileceğini vurgulayarak, "Acele ve yanlış kararlarla değil, zamanı gelen doğru ve emin adımlarla geleceğimize yönelik yatırımlar yapıyoruz. Bizler geçmişten aldığımız mirası tarihine uygun şekilde gelecek nesillere emanet etmek için çalışıyoruz. Karamürsel Belediyesi olarak bugüne kadar geçmişimize ve tarihimize sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz" ifadesini kullandı.
Osmanlı devletinin kuruluşunun manevi mimarı olarak bilinen Şeyh Edebali'nin soyundan olan gelen "Kara Bali Bey İbn-i Ahmet" tarafından yaptırılan külliye, cami, kervansaray, hamam, mektep ve çeşmeden oluşuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Tarihi hamam restore ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi hamam restore ediliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı