ÇANAKKALE HABERLERİ

Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri gezdiler

DHA
28.03.2016 - 14:48Son Güncelleme :
DHA

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu, tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri ziyaret etti.
ÇOMÜ Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu ilk ziyaretini muharebe döneminde Çanakkale Merkez Hastanesi'nde şehit düşen askerlerin defnedildiği Hastane Bayırı Şehitliği'ne yaptı. Ardından askeri alan içinde kaldığı için özel izinle girilebilen Nara Kalesi ve Barbaros Şehitlikleri de gezildi. 18 Mart 1915 tarihinde gerçekleşen büyük zaferin neferlerinin yattığı Anadolu Hamidiye Tabyası Şehitliği ve Dardanos Bataryası ziyaretleri sırasında ise öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı. Tarih bilgilerini tazeleme fırsatı da bulan öğrencilerin ziyareti, İntepe Hava Şehitliği ve Turgutreis Bataryaları'nın da gezilmesiyle sona erdi.
Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri gezdiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikleri gezdiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı