« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarihi fırsat kactı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Samsunspor Asbaşkanı Tarık Kaptan, İstanbulspor yenilgisiyle bütün bir sezonun emeklerinin boşa gittiğini, UEFA Kupası'na katılma hayallerinin sona erdiğini söyledi.

İstanbulspor'a yenilerek UEFA Kupası'na katılma hayallerini sona erdiren Samsunspor'da üzüntü sürerken Asbaşkan Tarık Kaptan, ‘‘Tarihi fırsatı kaçırdık’’ dedi. Kaptan, sezonun en önemli maçını oynadıkları İstanbul'da bütün yıl boyu verdikleri emeklerin boşa gittiğini söyledi.

Samsunspor'un ligdeki konumuyla başarısız sayılamayacağını sözlerine ekleyen Kaptan, ‘‘Futbolda dün yoktur. Bu yıl bir hedefimiz vardı. Bunun için de canımızı dişimize takarak çalıştık. Ama olmadı. Artık yarınlara bakmak zorundayız. Samsunspor'un önü aydınlıktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın’’ diye konuştu.

Başkan İsmail Uyanık'ın sezon sonunda görevi bırakacağı yönündeki söylentilere de değinen Kaptan, şunları söyledi: ‘‘Başkanımız, masa başı oyunlarıyla maçlar kazanıldığını, böylece bir kentin kaderiyle oynandığını, bu ortamda görev yapma şevkinin kırıldığını ifade etmiştir. Başkanımız görev süresinin dolduğu 1999 Şubat'ına kadar görevinin başındadır.’’Bunları da Beğenebilirsiniz