Ege Haberleri

EGE

  Tarihi dönemeç

  ULAŞ SAĞ
  22.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son 5 yılda 4. kez Play-Off oynayan, üçüncü defa final maçına çıkmaya hazırlanan siyah-beyazlılar, Süper Lig’e yükselmesi halinde 15 milyon TL’lik borç yükünden kurtulma şansı da bulacak. Aksi taktirde her şey çok daha zor olacak.

  ADANA engelini 90 artı 1. dakikada Tiago’un attığı frikik golüyle geçip İzmirlileri sevince boğan, Play-Off’ta bir kez daha Süper Lig’in kapısına dayanan Altay’ın, Konyaspor’la yarın oynayacağı final karşılaşması tarihi bir dönemeç olacak. 2003-04’ten beri yer aldığı Bank Asya 1. Ligi’nde her yıl ekonomik olarak daha zorlanan, transfer yasağı ve hacizlerle uğraşan siyah-beyazlılar, vergi ve SSK’yla birlikte 15 milyon TL’yi bulan borç yükünden kurtulmak için Süper Lig’e çıkmak zorunda.

  BORÇLAR KATLANDI

  Süper Lig’den düştükten sonraki iki sezonda ayağını yorganına göre uzatıp iddialı kadrolar kurmayan Altay’da sıkıntı 2005-06’da başladı. Mehmet Erdoğan döneminde iddaa gelirine güvenilerek oluşturulan kadro ilk yarıyı iyi konumda bitirince, devre arasında borçlanarak artırılan bütçe Süper Lig’e çıkılamayınca büyük açık verdi. Ertesi yılın ortasında başkanlığı Nafiz Zorlu’nun devraldığı İzmir ekibi, önceki sezondan kalan temliklere rağmen kadroyu koruma yoluna gitti. Ancak Kasımpaşa’ya karşı Play-Off’ta kaybedilen tarihi final hem hüzün, hem yeni borçlar getirdi.

  BİR TAŞLA İKİ KUŞ

  Geçen sezon Melih Tandoğan döneminde vergi borcunu taksitlendirerek yola çıkan Altay’da işler sezon sonuna doğru yine sarpa sardı. Play-Off’ta bu kez Kasımpaşa’ya ilk maçta elenen ve Süper Lig’in nimetlerinden yararlanamayan siyah-beyazlılar, Niyazi Konuşmaz yönetiminde son kozunu oynadı. İnişli-çıkışlı geçen sezonun ardından yine işini final maçına bırakan Altay, Süper Lig’e yükselmesi halinde hem Bucaspor gibi 30 milyon TL’lik müthiş bir gelirin sahibi olacak, hem de İzmir’de sezon başından beri konuşulan “1 artı 1” formülünün gerçeğe dönüşmesini sağlayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı