« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarihi çağrı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sayın Milletvekilleri, şimdi sıra sizlerde

G.Saray, milyarlarca dolar vererek yapamayacağımız bir ülke reklamını gerçekleştirdi. Şimdi size düşen, parlamentoda vereceğiniz bir önerge ile G.Saray'ı düzlüğe çıkaracak maddi gücü oluşturmanız. Nedir bu maddi güç? 25 milyon dolar.

GALATASARAY Futbol Takımı Türk Futbol Tarihi'nin, en büyük başarısını elde etti. Yıllar yılı hep ne dedik, ne düşündük. Avrupa'da rakibimizden az gol yiyelim iyi defans yapalım, bir gol atabilirsek atalım, şerefli beraberlik yahut haysiyetli mağlubiyetle ülkemize dönelim.

Herkesi sevindirdi

Beyler onlar artık geride kaldı. Galatasaray bu düşünceyi yerle bir etti. Ve en önemlisi ismini de değiştirdi. Türkiye'nin takımı oldu. Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı alması sadece sarı kırmızılları değil tüm Türkiye'yi sevince boğdu. Biz ulusça Galatasaraylı futbolculara ve teknik kadroya ne kadar maddi manevi destek versek azdır.

Galatasaray Kulübü ve onun futbolcuları üzerlerine düşen herşeyi yaptılar. Bu ülkeye en büyük gururu yaşattılar.

Türkiye reklamı

Gururun ötesinde bir şey yaptı Galatasaray. Bu ülkeyi ve bu ülke insanını dünyaya tanıttı. Hem de milyarlarca dolar vererek yapamayacağımız bir Türkiye reklamını gerçekleştirdi.

Tüm dünya Galatasaray ile birlikte Türkiye ismini ezberledi. Ve Türk halkını tanıdı. Onların coşkusuna şahit oldu, heyecanlarını alkışladı.

Yönetim terleyecek

Avrupa'nIn ünlü kulüplerini peşinden koşturan Hakan Şükür, transfer döneminde yönetimin işinin hiç de kolay olmadığını söylüyor. Yıldız futbolcu, ‘‘Biz çok fedakarlık ettik. Şimdi sıra yönetimde’’ diyor.

O, Türk futbolunun son yıllardaki en etkili silahı... UEFA Kupası'nı müzesine götüren G.Saray'ın eli, ayağı... Sekiz sezondur formasını başarıyla terlettiği sarı kırmızlı takımla olan sözleşmesi 31 Mayıs'ta sona eriyor Hakan Şükür'ün. Başta İtalyanlar olmaz üzere, Avrupa'nın birçok ünlü kulübü de transfer etmek için can atıyor, yıldız futbolcuyu.

HAKKIMIZI İSTİYORUZ

‘‘G.Saray yönetimi, transfer sezonunda bir hayli terleyecek’’ diye söze başlıyor ve devam ediyor Hakan: ‘‘Biz, UEFA Kupası'nı Türkiye'ye getirerek bir ilki gerçekleştirdik. Şimdiye kadar sıkıntılarımızı dışarıya yansıtmadık. Fedakarlık sırası yönetimde. Transfer döneminde hak ettiğimiz paraları almak istiyoruz.’’

Kopenhag dönüşü uçakta kardeşi Gökhan'la sohbet ediyordu Hakan. Yanına yaklaştık, kulak misafiri olduk. ‘‘Neler anlatıyorsun Hakan, biz de duyalım’’ dedik. ‘‘Neler neler anlatmıyorum ki... Şimdi kızım Zeynep Sude üç yaşında olsaydı, kupayı alıp ona götürseydim. Ne çok sevinirdi diyorum’’ karşılığını verdi. Ve devam etti:

GURUR DUYACAK

‘‘Şu anda hiçbir şeyin farkında değil. Düşünebiliyor musun, kızım bunu anlayınca ‘babam ne büyük işler yapmış' diyecek. Arkadaşlarına hava atacak, kolay mı? Kupayı alana kadar neler çektik bir bilsen. Bu kupa bizim hakkımızdı ve müzemize götürmeyi başardık. Bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi?

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler