İZMİR HABERLERİ

Tarihi Borsa binası için fotoğraf yarışması

DHA
30.03.2016 - 12:40Son Güncelleme :
DHA

Türkiye'nin ilk Ticaret Borsası olarak 1891 yılında kurulan ve bu yıl 125. yılını kutlayan İzmir Ticaret Borsası, 88 yıldır kullandığı binasını düzenlediği Instagram fotoğraf yarışması ile İzmirlilerle buluşturuyor.
125 yıldır Türkiye'nin siyasi ve ekonomik hayatına tanıklık eden nadir kurumlardan olan İzmir Ticaret Borsası'nın 23 Temmuz 1928 yılında hizmete açılan Gazi Bulvarı'ndaki binasını konu alan #izmirborsasarayı Instagram Fotoğraf Yarışması, 30 Mart - 31 Mayıs tarihleri arasında İzmir Ticaret Borsası resmi Instagram sayfası üzerinden gerçekleştirilecek.
İzmir Ticaret Borsası'nın 125 yıllık deneyimi ve yenilikçi tavrıyla ticaret borsaları arasında öncü borsa olma farklılığını koruduğunu belirten İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Borsamız 125 yıllık geleneğin güçlü bir temsilcisi. Borsamızın çalışma ve hizmetlerini 88 yıldır gerçekleştirdiği, Gazi Bulvarı'nda bulunan Borsa Sarayı kentimizin önemli simgeleri arasında yer alıyor. İzmirlilerin binamızı yakından tanıyabilmesi için 125. Yılımızda böyle bir yarışma düzenlemeyi düşündük" dedi.
Yarışmaya katılmak isteyenlerin öncelikle İzmir Ticaret Borsası'nın @izmirticaretborsasi adlı Instagram hesabını takip etmesi gerekiyor. Yarışmaya, Borsa Sarayı'nın dış çekimleriyle katılanabileceği gibi iç mekan fotoğrafları da gönderebilir. Katılımcılar fotoğraflarını, #izmirborsasarayı hashtagi ile @izmirticaretborsasi hesabını etiketleyerek yarışmaya katılabilir. Birincilik ödülünün 3 bin, ikincilik ödülünün 2 bin ve üçüncülük ödülünün bin TL olarak belirlendiği yarışmaya 16 yaş ve üzeri kişiler katılabilecek.
İZMİR (DHA)
foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Tarihi Borsa binası için fotoğraf yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi Borsa binası için fotoğraf yarışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı