VAN HABERLERİ

Tarihi Akdamar Adası çiçeklerle süslendi

DHA
26.04.2017 - 09:31Son Güncelleme :
DHA

Osman BEKLEYEN- Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA) - VAN Gölü'nde bulunan ve 21 Temmuz 2006'da restore edilerek yılda bir kez ibadete açılan tarihi Akdamar Kilises'nin de bulunduğu Akdamar Adası, baharla birlikte farklı bir güzelliğe büründü. Badem ağaçlarının çiçek açması, adanın yeşil örtüsü, Van Gölü'nün maviliği ve dağlardaki beyaz kar örtüsü, adayı ziyarete gelenlere adeta büyülü bir tablo sunuyor. 
Kültür ve Turzim Bakanlığı tarafından yaklaşık 4 milyon lira harcanarak yılda bir kez ibadete açılan tarihi Akdamar Kilesesi'nin de bulunduğu Akdamar Adası, bahar aylarıyla birlikte hayat buldu. Adanın yeşil örtüsü, badem ağaçlarının pembe, beyaz çiçekleri, Van Gölü'nün mavisi ve Artos Dağı'ndaki beyaz kar örtüsü, renk cümbüşü oluşturuyor. Ziyaretçileri  büyüleyen doyumsuz bir manzara sunan Akdamar Adası'na vatandaşların ilgisi de büyük. Teknelerle 20 dakikalık bir yolculukla gidilen adayı ilk defa çiçeklerle süslenmiş durumda gören ziyaretçiler, manzaraya hayran kaldıklarını belirtirken, geçmişten tecrübesi bulunan vatandaşlar ise badem ağaçlarının çiçek açtığı dönemi adaya ziyaret için tercih ediyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Tarihi Akdamar Adası çiçeklerle süslendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 09 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi Akdamar Adası çiçeklerle süslendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı