MANİSA HABERLERİ

Tarihe Saygı Projesi’nde Çalışmalara Devam

IHA
18.10.2015 - 08:51Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN İL MERKEZİNDE CAMİLERİN ARSALARINDA YER ALAN HAZİRELERDE BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALAR KAPSAMLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR. NİŞANCIPAŞA CAMİİ’NDE BULUNAN HAZİRELERİN VE MEZAR TAŞLARININ YERLEŞİMİ BİTTİ

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin il merkezinde camilerin arsalarında yer alan hazirelerde başlattığı çalışmalar kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Nişancıpaşa Camii’nde bulunan hazirelerin ve mezar taşlarının yerleşimi bitti. Bu aşamadan sonra hazırlanacak detaylara yönelik proje için yetkililer ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil de katıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin merkez Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde tarihe ve ecdada saygı projesi kapsamında cami hazirelerinde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının Nişancıpaşa Camii’nde bulunan kazı ve mezar taşlarının yerleşiminde sona gelindi. Bu kapsamda yenileme çalışmalarından sonraki etap olan peyzaj projesi, taşların Türkçe ifadeleri, bahçe duvarı ve kapısı gibi detayların proje haline dönüştürülmesi için Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Muzaffer Tepekaya, Necdet Okumuş, KUDEB Şube Müdürü Dinçer Dinçer ile yetkililer katıldı.
AMACIMIZ TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAK
Konu ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, “Nişancıpaşa Camii’ndeki kazı ve mezar taşlarının yerleşimini bitirdik. Bundan sonraki süreçte İvaz Paşa Camii ve Hüsrev Ağa Camii ile devam edilecek. Çalışmaların bitiminden sonraki süreç ise, alanda gerçekleştirilecek peyzaj çalışmaları, mezar taşlarının Türkçe ifadeleri, bahçe duvarı ve kapısı gibi tüm detayların projelendirilmesini kapsıyor. Bu amaçla bugün bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Proje şekillendikten sonra Anıtlar Kuruluna gönderilecek ve onayı beklenecek. Bu çalışmalar neticesinde Manisa’nın tarihi dokusunun gün yüzüne çıkarılmasını ve eski tüm bilgilere ulaşımı sağlayacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Tarihe Saygı Projesi’nde Çalışmalara Devam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 08 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihe Saygı Projesi’nde Çalışmalara Devam haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı