MANİSA HABERLERİ

Tarih Yeniden Canlanacak

IHA
08.09.2015 - 13:48Son Güncelleme :

PROJENİN BÖLGEYİ CANLANDIRACAĞINI VE TARİHİ YAPIYI ÖN PLANA ÇIKARACAĞINI İFADE EDEN ETÜT VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANI EMİNE MÜGE KUĞU, 15 EYLÜL SALI GÜNÜ HAK SAHİPLERİYLE TOPLANTI YAPACAKLARINI VE PROJENİN AYRINTILARINI PAYLAŞACAKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Mahallesinde kentsel sit alanı içerisinde kalan sokaklarda yürüttüğü cephe sağlıklaştırma projesinde 2. etap başlıyor. Projenin bölgeyi canlandıracağını ve tarihi yapıyı ön plana çıkaracağını ifade eden Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu, 15 Eylül Salı günü hak sahipleriyle toplantı yapacaklarını ve projenin ayrıntılarını paylaşacaklarını söyledi.
Yaptığı çalışmalarla kentin çehresini değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ilçesindeki 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Mahallesinde yürüttüğü cephe sağlıklaştırma projesinde 2. etap çalışmalarına başlıyor. Bölgede toplamda 508 adet parselin cephe sağlıklaştırmalarını yapacaklarının altını çizen Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Emine Müge Kuğu, ilk etapta 202 adet parselde çalışmaları tamamladıklarını söyledi. İkinci etap çalışmaların 9 adada toplamda 137 parseli ilgilendirdiğini belirten Kuğu, “Çalışma yapacağımız bölgede kentsel sit alanı içerisindeki 9 adada toplam 137 parselin Rölöve Restitüsyon ve Restorasyon projeleri Koruma Kurulu’ndan onaylatıldı. Çeşnigir Camii ile Çarşı Bulvarı arasında kalan ve Cumhuriyet Hamamı’nı da kapsayan yenileme projemizle ilgili 15 Eylül Salı günü hak sahipleriyle bir toplantı gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın onayını alır almaz çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.
BÖLGEYE CANLILIK GETİRECEK
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün projeye büyük önem verdiğinin altını çizen Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Kuğu, “İlk etapta Kuyumcular esnafının olduğu bölgede yaptığımız çalışmalar büyük beğeni topladı ve bölgenin havasını değiştirdi. İkinci etap olarak planladığımız bölgede yapacağımız çalışmalarla birlikte buraya da bir hareketlilik kazandırmayı ve tarihi yapıyı ön plana çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Tarih Yeniden Canlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarih Yeniden Canlanacak haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı