« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tarih yazan kızlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk basketbolunda Final-Four'a ilk kez bir Türk takımı kaldı ve Galatasaray tarihi bir başarıya imza attı. G.Saray Bayan Basketbol Takımı'nda şimdiki hedef Avrupa şampiyonluğu.

İlki gerçekleştirdiler

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı ülkemiz basketbolunda tarihe geçecek bir başarıya imza attı. Erkek takımlarının yıllardır giremediği Avrupa Final-Four'una katılma hakkını elde eden sarı kırmızılı bayanlar, şimdi Avrupa Şapiyonu unvanını kazanmak istiyorlar ve buna gerçekten inanıyorlar.

Başarının mimarı

Avrupa Ligi çeyrek finalinde Yugoslav Hemofarm'ı üç maçlık seri sonunda eleyerek Avrupa'nın en güçlü dört takımı arasına kalan Galatasaray'ın bu başarısının mimarı kuşkusuz ki antrenör Ekrem Memnun. Final-four için ‘‘Sadece bir araç’’ tanımlamasını yapan Memnun, final oynamak istiyor.

Zoru severim

Hemofarm maçları serisi sırasında çok korktuğunu söyleyen Memnun, ‘‘Çok kötü bir zamanda çeyrek final maçına çıktık. Handan sakatlandı. Gillom gitti. Bu durumda ne yapacağımızı şaşırmıştım’’ dedi. 6-7 Nisan'da Bruno'daki Final-four maçlarının çok zorlu geçeceğine değinen Memnun şöyle konuştu: ‘‘Zoru severim.’’

Yılların emeği

Türkiye'de de 10 yıldır lig şampiyonluğunu ve 6 kez oynanan Türkiye Kupası'nı kimseye kaptırmayan G.Saray'ın, yılların emeği sonucunda bu noktaya geldiğini belirten Ekrem Memnun, ‘‘Yarın (bugün) oynayacağımız Türkiye Kupası maçını düşünüyoruz. Balıkesir'e de kupayı kazanmaya gidiyoruz’’ ifadesini kullandı.
Bunları da Beğenebilirsiniz