Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Tarih böyle mousepad görmedi

  hurriyet.com.tr
  23.12.2009 - 11:21 | Son Güncelleme:

  O sadece bir fare altlığı değildi, aynı zamanda interneti de kolaylaştıracaktı. Peki sonra ne oldu.

  Milyonlarca bilgisayarın birbirine bağlandığı, milyarlarca web sitesini barındıran internet geliştikçe daha da karmaşık bir hal almaya başlıyor. Bu durum özellikle tecrübesiz kullanıcılar için her şeyi son derece zorlaştırıyor. Üstelik bu zorluklar sadece günümüze ait değil. 2000 yılında da yeni başlayanlar için internet zordu ve bir firma çözümün mousepad, yani fare altlığında yattığına inanıyordu.

  2000 yılında piyasaya sürülen bu fare altlığı üzerinde bulunan özel düğmeler sayesinde tecrübesiz kullanıcıların internet üzerinde daha rahat etmelerini hedefliyordu. Favori internet sitelerinin listesini ve şifrelerini yedeklemek veya istediğiniz bir siteye hızla erişmek bu fare altlığı ile mümkündü. 20 dolar karşılığında satılan fare altlığı o dönemin en önemli teknoloji dergi ve sitelerinde incelenmiş, olumlu eleştiriler almıştı. Hatta promosyon olarak ilk 100 bin sipariş ücretsiz dağıtılmıştı.

  Fakat ne yazık ki bir fikrin başarılı olması için ilginç olması yeterli olmuyor. Tüm olumlu eleştirilere rağmen bu sıra dışı fare altılığı fikrini kullanıcılara cazip gelmedi ve ilginç proje de sona erdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı