« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Tarih asla Cemal Bey'i affetmeyecek”

Ankaragücü Kulübü'nün eski başkanlarından Ahmet Gökçek, “Bu kadar önemli bir şehirde, futbola bu kadar önem veren bir belediye başkanını futbolun dışına çıkarıp daha sonra Ankaragücü'nü bu hale getirmek sadece ve sadece bir kişinin sorumluluğu altındaydı, o da bunu başardı. Tarih asla ve asla Cemal Bey'i affetmeyecek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökçek, yaptığı açıklamada, sarı-lacivertli kulüpte son iki senede çok önemli icraatlar gerçekleştirdiklerini, tüm spor kamuoyunun da bunu yakından takip ederek bildiğini söyledi.

Sezon öncesinde Ankaragücü'nün bu senenin flaş takımlarından olacağına inandıklarını dile getiren Gökçek, “Sezon başı çok ciddi bir turnuva düzenledik. O turnuvayı şampiyon olarak bitirdik. Lig için çok güzel sinyaller verdik. Önemli futbolcuların transferi son noktaya gelmişti. Onlarla beraber bu sene mutlaka play-off'a oynayacak bir takım kurmuştuk ve play-off oynamayı düşünüyorduk” diye konuştu.

Gökçek, Ankaragücü Kulübü'nün eski başkanlardan Cemal Aydın'ın kişisel hırslarına mağlup olduğunu ifade ederek, bugün gelinin noktanın da tamamen Aydın'ın eseri olduğunu savundu.

O dönemde yazılı ve görsel basında, “Biz gittiğimiz taktirde bu borcun, mali tablonun altından kalkacak birisi varsa gelsin” diye beyanatlarda bulunduklarının altını çizen Gökçek, buna karşın Cemal Aydın'ın da, “Ankaragücü her şekilde kendi ayakları üzerinde durur” görüşünü savunduğunu ifade etti.

“Melih Bey'in ve benim dediklerimiz çıktı”

Gökçek, Cemal Aydın'ın açtığı davalar sonucu, seçildikleri kongreyi iptal ettirdiğini vurgulayarak şunları kaydetti: “Maalesef görüyoruz ki, çok üzülerek söylüyorum benim ve sayın belediye başkanımız Melih Bey'in dedikleri harfi harfine doğru çıktı. Bugün Ankaragücü ligin en son sırasında, ekonomik ve manevi anlamda çok zor durumda. Şimdi bunun açıklamasını tabi ki yine bu işin sorumlusu Cemal Bey'e sormak lazım. Neden böyle bir iş yaptı? Ona sorduğunuz zaman 'ortada bir hukuksuzluk vardı, o hukuksuzluğu çözmek için yaptım' diyor. Şimdi en son kongreye baktığınızda hukuksuzluğun daniskası var ama artık Ankargücü'nü bu tip konularla meşgul etmek bize yakışmıyor. Ben başkanlığım döneminde de sürekli bu konulardan kaçtım. Kaçtıkça, konuşmadıkça yine suçlu durumuna biz düştük. Çünkü Ankaragücü son dönemine baktığınızda son 15 yılda hep kaosla beslenmiş ve kaosun içine sokulmaya çalışılmış. Biz o kaostan çıkarmaya çalıştık ama maalesef bunu başaramadık. Kaos isteyen insanlar yine başarılı oldular.”

Ankaragücü Spor Kulübü'nün büyük bir camia olduğunu anlatan Gökçek, 102 yıllık kulübün bu duruma gelmesinin kendisini çok üzdüğünü ifade etti.

“Aydın ve ekibi olduğu sürece Ankaragücü'ne kimse gelmez

“Beni başkaları gibi lafta üzmüyor, gerçekten üzüyor” diyen Gökçek, şöyle devam etti: “Çünkü bugün Spor Toto Süper Lig'de maçları izlediğim zaman neredeyse 15-16 kulüpte bizim oyuncularımız var. Onlar mücadele ediyorlar, onları gördükçe kahroluyorum. Hangi birine üzüleceğim. Ankaraspor'u Ankaragücü için feda ettik, ona mı üzülelim, bu kadar maddi olanaklarımızı koyduk, onları geri alamayacağız, ona mı üzülelim. 100 yıllık çınar bu hale geldi ona mı üzülelim? Bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Bu kadar önemli bir şehirde bu kadar futbola önem veren bir belediye başkanını futbolun dışına çıkarıp daha sonra Ankaragücü'nü bu hale getirmek sadece ve sadece bir kişinin sorumluluğu altındaydı o da bunu başardı. Asla ve asla tarih Cemal Bey'i affetmeyecek. Kendisi 10 gün önce 'ben ve delegelerim çekileceğiz' dediler. İnşallah bu sözünü gerçekleştirir. Çünkü sözde defalarca bu kulüpte alakası olmadığını söyledi ama herkes biliyor ki Ankaragücü'nden asla kopmadı. Ben, delegelerinin ve kendinin çekileceğine inanmıyorum. Ancak çekildiği zaman Ankaragücü camiasına sahip çıkan mutlaka olacaktır. Bunu kimse yanlış anlamasın 'biz geleceğiz, sahip çıkarız' diye bir şey söylemiyorum. Allah nasip ederse biz de geliriz. Fakat Cemal Aydın bey ve ekibi olduğu sürece Ankaragücü'ne hiç kimse gelmez.”

“Her kulüp başkanı kadardır”

Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in “Ankaragücü'nün ismini yaşatacağız” sözünün hatırlatılması üzerine ise, şunları söyledi: “Eğer bunu söylüyorsa muhakkak bildiği bir şey vardır. Ankaragücü'nün isminin yaşaması lazım. Bu şart. Ankaragücü'nün üzerinden kimsenin prim yapmaması lazım. Adını sanını bilmediğimiz insanlar Ankaragücü'nün üzerinden prim yapıyorlar, maalesef sürekli medyanın önündeler. Bu da ayrıca bizi üzüyor. Ben her zaman şunu söylüyorum; bazı başkanlar vardır kulüplerine değer katarlar, bazı başkanlar da vardır kulüplerden değer alırlar. İşte bunu ayırt ederek kulüplerimizin delegelerini, başkanlarını ona göre seçmeleri lazım. Her kulüp başkanı kadardır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz