EDİRNE HABERLERİ

TARGEL mühendis ve veterinerleri danışmanlık hizmeti verecek

AA / Gökhan Zobar
24.02.2016 - 15:30Son Güncelleme :
AA / Gökhan Zobar

EDİRNE (AA) - Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi'nde (TARGEL) çalışan mühendis ve veterinerlerin tarım ve hayvancılık işletmelerine danışmanlık vereceğini bildirdi.

Suiçmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde bulunan TARGEL’de çalışan ziraat mühendisi ve veterinerlerin, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilere danışmanlık hizmeti vereceğini söyledi.

Uygulamanın yılın ikinci yarısında uygulanmaya başlayacağını ifade eden Suiçmez, şunları kaydetti:

"TARGEL'de çalışan 16 bin civarında ziraat mühendisi ve veteriner hekim çalışan var. 2016'nın ikinci yarısında uygulamaya girmesi planlanan bir çalışma var. Her işletmeye, yani hayvancılıksa bir veteriner, tarımla ilgiliyse bir ziraat mühendisi verilecek. Bu çalışmayla her işletmeye 5 ziraat mühendisi ve veteriner düşecek belki ama mutlaka gerçekleştirilecek. Ben buna tarımda aile hekimliği diyorum. Bugün nasıl sağlıkta herkesin bir aile hekimi varsa bu da tarımda bir aile hekimliği modeli. Benim işletmemde, bir ziraat mühendisi ve bir veteriner hekim daha verimli çalışabilmem için bana danışmanlık verecek. Bu işletmenin de faaliyetini, ilerledi mi geriye mi gitti her ay rapor gönderecek Ankara'ya.”


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden TARGEL mühendis ve veterinerleri danışmanlık hizmeti verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TARGEL mühendis ve veterinerleri danışmanlık hizmeti verecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı