« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarların protestosu bizi etkiledi

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında Efes Pilsen'i 85-79 yenerek seride 3-1 öne geçen ve şampiyonluk için büyük avantaj yakalayan Fenerbahçe Ülker, bunu 30 Mayıs Pazar günü oynanacak son maçta kullanmayı hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şubesi Direktörü Nedim Karakaş, Efes Pilsen ile dün yaptıkları maçın başlangıcında istedikleri mücadeleyi ortaya koyamadıklarını belirterek, “Bunda biraz da taraftarların arkadaşlarıyla ilgili protestosu etkili oldu” dedi.

Karakaş,17 sayı geriye düştükten sonra oyuncuların Fenerbahçe forması altında mücadele ettiklerini hatırladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Bunun ters örneğini bir önceki maçta görmüştük. Biz daha önceki mücadelede 18 sayı öne geçmiş, ancak Efes Pilsen dengeyi kurmuştu. Dün de bu başarıyı biz sağladık. Her iki ekipte de yetenekli ve özgüveni fazla oyuncular var. Bu oyuncular maça ağırlıklarını koydular. Dün istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Bunda biraz da taraftarların protestosunun neden olduğunu düşünüyorum. Bize yaramadı. Ritm bulamadık. Oyuncularımız 17 sayı geriye düştükten sonra Fenerbahçe forması altında mücadele ettiklerini hatırladılar. Çok önemli bir galibiyete imza attılar. Salondaki tüm taraftarlar da takımımızın sonuna kadar destekçisi oldular. Hem oyuncularımız, hem de taraftarlarımız sahada oynananın final maçı olduğunu hatırladılar.”

Dünkü mücadelede başarılı bir oyun sergileyen Preldzic'in kalitesini herkesin bildiğini vurgulayan Nedim Karakaş, “İki ekipteki oyuncular da herhangi bir maça damga vurabilecek yetenekteler. Hem Efes Pilsen'de, hem de bizde bu özelliklere sahip oyuncular var. Daha çok isteyen, mücadele eden ve konsantre olan takım galibiyete ulaşıyor.

Basketbol kalitesinin düşük olduğu yönünde eleştiriler var. Müsabakalardaki heyecan, seyredenlere verdiği basketbol tadı üst düzey. Güzel bir seri devam ediyor. Amacımız 4. galibiyete ulaşıp şampiyon olmak” dedi.

“AĞRI DAĞI'NDA BİLE OLSA ŞAMPİYONLUĞU İSTİYORUZ”

Serinin 5. maçının Efes Pilsen'in sahası olan Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanması ve şampiyonluğun burada gelmesi olasılığı ile ilgili soru üzerine Karakaş, “Hakemin son düdüğü çalıp bizim şampiyon olduğumuzu görmeden işin bittiğine inanmıyorum. Geçen sezon bunun çok acı örneğini yaşadık. 2 maçı aldık ve şampiyonluk havasına girdik. Şu an kazanılmış bir şey yok. Şampiyon olmadık. Bilhassa basketbolda seyircinin oyuna konsantrasyonu çok önemli. Tribündeki atmosfer anında sahaya yansıyor. Taraftarlarımız da oyuncularımız gibi aynı ciddiyetle hareket etmeli” dedi.
Karakaş, Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki maç için Efes Pilsen Kulübü'nden ekstra kontenjan talebinde bulunulup bulunulmayacağı yönündeki soruyu da “Rakibimiz zaten böyle bir jest yapmıyor. İki sezondur yapılanlar ortada. Böyle bir jest beklemiyoruz. Ama yaparlarsa seviniriz. Basketbol adına seviniriz. Salona gelen taraftarlarımız da salona isteyerek gelen taraftarlar. Yine de biz nerede olursak olsun şampiyonluğu istiyoruz. Ayhan Şahenk veya Abdi İpekçi fark etmiyor. Şampiyonluğa nerede ulaşacağımız önemli değil. Sadece şampiyonluk istiyoruz. Ağrı Dağı'nda bile olsa şampiyonluk istiyoruz” diye yanıtladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz