Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Taraftarlarımız bize inansın'

Trabzonspor Yardımcı Antrenörü Metin Diyadin, Beşiktaş maçında aldıkları mağlubiyetin ardından, 'Bu maçın hakkı kesinlikle mağlubiyet değildi' dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Yardımcı Antrenörü Metin Diyadin, Beşiktaş maçında aldıkları mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Bu maçın hakkı kesinlikle mağlubiyet değildi. Şu anda zirvedeki takımla aramızda puan farkı olabilir ama taraftarlarımız bize inansın. Bu takım gerekeni yapacaktır" dedi.

Trabzonspor'da Beşiktaş mağlubiyetinin yaralarını sarmak isteyen teknik heyet çalışmalarına başladı. Maç sonunda oyuncularına yaptığı konuşmada, "Bu futbolu devam ettirdiğimiz taktirde hak ettiğimiz yere geleceğimize inanıyorum" diyen Teknik Direktör Hugo Broos'un da moralinin bir hayli bozulduğu öğrenildi.

Broos'un yardımcılığını yapan antrenör Metin Diyadin, yaptığı açıklamada, Beşiktaş karşısında hiç hak etmedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, "Oyunun genelinde hakim olan taraf bizdik. Bir çok da gol pozisyonuna girdik ama kaçırdık. Bu futbolun içerisinde olan bir şey. Fakat bu maçın hakkı bu olmamalıydı. Kazansaydık gerçekten çok büyük bir çıkış yakalayacaktık ve iyi noktalara gelecektik. Çok üzgünüz" diye konuştu.

"İYİ FUTBOL OYNUYORUZ"

Broos'la iyi bir ekip olduklarını da söyleyen Diyadin, "Onunla iyi anlaşıyoruz ve bu takımı düzlüğe çıkarmak için ne gerekiyorsa yapacağız. İyi bir teknik ekibimiz ve futbolcu kadromuz var. Dolayısıyla bu takım, şu anda bulunduğumuz kritik sürecin altından kalkacaktır. Devre arasına kadar toplayabileceğimiz en fazla puanı toplayacağız.. Şu anda zirvedeki takımlarla aramızda puan farkı olduğu doğrudur ama bu kapamayacak bir fark değil. İlk yarının sonuna kadar ilk 3 veya 4'e gireceğimizi düşünüyoruz. Ardından da gereken yapılacaktır. Taraftarlarımızdan bize inanmalarını istiyoruz. Sonuç olarak iyi futbol oynuyoruz ama sadece saha sonuçları önemli olduğu için istediğimiz noktada değiliz" dedi.

CEYHUN: "ŞANSIZLIĞIMIZI KIRAMIYORUZ"

Trabzonspor'un son haftalardaki performansıyla dikkat çeken oyuncularından Ceyhun Gülselam, Beşiktaş maçındaki mağlubiyetin takımda büyük bir üzüntüye yol açtığını söyledi. Ceyhun, futbol olarak galibiyete yakın olan tarafın kendileri olduğunu belirterek, "Maalesef bazı şansızlıklarımızı bir türlü kıramıyoruz. Bu da ligde istediğimiz konumdan çok uzaklarda bulunmamıza neden oluyor. Ama iyi bir takımız ve en kısa zamanda toparlanacağımıza inanıyorum. Ligde puan farkı çok açıldı ancak ilk yarının sonuna kadar toplayacağımız en fazla puanı toplamaya çalışacağız" diye konuştu.

YÖNETİM YARIN AKŞAM TOPLANACAK

Bordo - mavili takımın yönetim kurulu yarın akşam Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya gelecek. Teknik direktörle devam edilip edilmemesi de dahil olmak üzere bir çok konunun gündeme gelmesi beklenen toplantı da, yönetimin Aralık ayındaki Olağan Genel Kurul'a seçim maddesi ekletip ekletmeyeceğinin de karara bağlanacağı öğrenildi. Bu yönde yoğun baskı altında tutulan yöneticilerin, kulübü zor gününde bırakıp kaçmaktan yana tavır koymayacağı belirtildi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz