« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarlardan Bayraktar'a destek

Trabzonspor Fırtına Gençlik Taraftar Derneği Başkanı Serkan Kalkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Trabzonspor'un hakkını istediğini belirterek, "Eğer bu ülkede hak aramak ve istemek suç ise o zaman hepimiz suçluyuz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serkan Kalkan, dernek üyeleriyle Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonsporlular'ın hakları olan şampiyonluk kupasını istemelerinin bazı kesimlerce suç olarak görülmeye başlandığını söyledi.

Grup olarak katıldıkları açılış töreninde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın söylemlerinin çarpıtıldığını savunan Kalkan, “Bakanımız Bayraktar'ın 'şampiyonluk kupasını almak için ince ayar yapıyoruz' sözleriyle aslında ne demek istediği tüm Türkiye tarafından çok iyi anlaşılmıştır. Bakanımız, Trabzonludur ve Trabzonsporlu'dur. Dolayısıyla Trabzonsporlular'ın uğradığı haksızlık karşısında duyarsız kalması yanlış olurdu” dedi.

Bayraktar'ın haktan ve adaletten yana olduğundan hiçbir şüphelerinin bulunmadığını kaydeden Kalkan, “Bakanımız, bu haksızlığa değil Trabzonspor, Fenerbahçe de uğrasaydı eminiz ki onların da hakkını savunmaktan geri kalmazdı” diye konuştu.

Kalkan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 3 Temmuz'dan bugüne kadar ortaya koyduğu tutumla haklı ve haksızı ayırt edemediğini ve adaleti sağlayamadığını ileri sürerek, şunları kaydetti:
“Ancak TFF'nin yapamadığını UEFA, Trabzonsporumuz'u Şampiyonlar Ligi'ne alarak tüm dünyaya tarafsızlığını ve Trabzonsporumuz'un haklılığını kanıtlamıştır. Bakanımız Bayraktar, Trabzon'un hakkını istemiştir. Eğer bu ülkede hak aramak ve istemek suç ise o zaman hepimiz suçluyuz. Hiç kimse birbirini kandırmasın. Herkes neyin ne olduğunu iyi biliyor. Sayın Bayraktar bu açıklamaları yaparken yanındaydık. Her zaman da yanında olacağız. Bunu da herkes böyle bilsin.”

Bunları da Beğenebilirsiniz