« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarlar Roma idmanını bastı

İtalya ligi Seria A’nın önde gelen takımlarından AS Roma’nın ard arda yenilgiler alması üzerine öfkelenen taraftar, takımın kampına kağıt bombalar koydu.

Esma Çakır - ROMA / DHA
SON GÜNCELLEME

OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR

Çalıştırıcı Ranieri ise tepkilere karşın, “Gemiyi terk etmeyeceğim” diyerek istifa etmeyeceği mesajını verdi.

Mali kriz nedeniyle Unicredit Bankası’na devredilmek zorunda kalan AS Roma, yeni alıcısını beklerken Serie A’da gerilemeye devam ediyor. Sıralamada 8’inci sıraya düşen AS Roma’nın, Serie A’da Brescia’yla beraberliğinin ardından Inter’e deplasmanda 0-2 ve Avrupa Şampiyonlar Ligi ikinci tur ilk maçında evinde Shakhtar Donetsk’a 2-3 yenilmesi taraftarının sabrını taşırdı. Takım, deplasmanda yapacağı Cenova maçı için antrenman yaptığı sırada Trigoria’daki kampa öğlen saatlerinde gelen yaklaşık 200 öfkeli taraftar, takım aleyhine sloganlar attı. Ana giriş kapısına kadar yaklaşabilen taraftarlar, bağırmakla kalmayıp, kapının önüne kağıt bombalar da attı. Bu sırada olay yerine gelen polis ekiplerine bağlı 2 güvenlik görevlisi yaralanırken 4 taraftar gözaltına alındı. Taraftarlar ayrıca kampın duvarlarına da küfürlü sözler yazdı.

Takımın çalıştırıcısı Claudio Ranieri ise hem futbol basınının hem de öfkeli taraftarın tepkilerine, “Sezon sonuna kadar bir yere gitmeyeceğimden emin olabilirsiniz. Gemiyi terketmeyeceğim” açıklamasıyla cevap vererek, zor durumunda olan takımı bırakmayacağını söyledi. Pes etmeyeceğinin altını çizen teknik adam, her zaman zorluklara göğüz germeyi tercih ettiğini vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler