« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarlar Orkun'un gönlünü aldı

Kardemir Karabükspor taraftarları, Gençlerbirliği maçında yaşanan olayların ardından kaleci Orkun'dan özür dileyerek tatlı ikram edip, çiçek verdi.

Bülent DİKTEPE/KARABÜK DHA
SON GÜNCELLEME

Mavi Ateş Taraftarlar Derneği üyeleri dün akşam Hasan Doğan Spor Tesisleri'ne gelerek, Kardemir Karabükpor'un geçtiğimiz hafta Gençlerbirliği'ni 2-1 yendiği karşılaşmada kaleci Orkun'un koruduğu kale arkasındaki trübünlerinde yaşanan olayın ardından özür diledi. Taraftarlar, kaleci Orkun'a tatlı ikram edip, çiçek verdi. Orkun, yaşanan tatsız olaylarda kendisinin de, taraftarların da kırıldığını söyleyerek, "Kötü bir diyalog yaşandı aramızda. Olmaması gerekirdi. Beni affedin. Ben bu şehrin çocuğuyum. Buraya Karabük'ü üzmeye değil, işimi yapmaya geldim. Hep birlikte birlik olacağız, bu takımı buradan bulunduğu yerden çıkaracağız" dedi.

Mavi Ateş Taraftarlar Derneği Başkan Yardımcısı Erol Ünlü ise, "Kulüp başkanımıza da kişisel bazda kötü şeyler söylenebiliyor. Siz ki futboldan ekmek yiyen bir insansınız. Biz sahaya inipte sözlü bir saldırıda bulunmadık. Kişisel bazda olan sözler de bir kulağınızdan girip, bir kulağınızdan çıkması lazımdı. Bizler Karabükspor arması taşıyan her futbolcuya sahip çıkarız, severiz. Yalnız orada sizin Mavi Ateş'e ve Karabükspor'a yaptığınız büyük bir terbiyesizlikti. Çünkü biz asla size küfür etmedik. Aramıza giren birkaç kişi etmiş olabilir. Biz de onlar adına sizden özür diliyoruz. Biz kişisel bazdaki küfürleri asla baz almıyoruz. Maçın ikinci yarısında bu tamamıyla size yöneldi. Bizim bundan şöyle bir memnuniyetimiz var. Biz Orkun'a bu hareketi trübün olarak ikinci yarıda yaparak takım birbirine güç verdi. Takım 90 dakika yere bastı. Maçı kazanmamıza Mavi Ateş olarak büyük rol oynadık. Futbolcuların size sahip çıkarak takımdaki birliği de ilk defa bu sene sağlamış olduğumuzu gördük. Biz de sizden özür diliyoruz" diye konuştu.

Kardemir Karabükspor Başkanı Nevzat Şahin yaşanan olayların kendisini ve yönetimini çok üzdüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

"Ben ilk defa böyle bir olay yaşıyorum. Keşke yaşanmasaydı. Ama yaşandı. Bundan sonra yönetim, taraftarlar ve futbolcular olarak bütünleşeceğiz. Şu anda bir kurtuluş harbi veriyoruz. Bu harpta, bu savaşta taraftarımız, Karabük halkı, futbolcusu birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Mavi Ateş Derneği takımının arkasında her zaman olacaktır. Bundan sonra böyle bir olay yaşanmayacaktır. Önümüzde bir Galatasaray maçı var. İnşallah buradan zaferle döneceğiz diye düşünüyorum. Bu kurtuluş savaşını hep beraber vereceğiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz