GeriFutbol Taraftarlar açlık grevinde..
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taraftarlar açlık grevinde..

Bank Asya 1. Lig takımlarından Kayseri Erciyesspor'un 8 taraftarı, kulüp başkan adayı çıkmadığı ve Yönetim Kurulu belirlenemediği gerekçesiyle Melikgazi Belediyesi önünde açlık grevine başladı.

Taraftarlar adına açıklama yapan Mehmet İncialan, bir an önce yeni yönetimin belirlenmesini istediklerini belirterek, yeni yönetim belirlenene kadar da açlık grevine devam edeceklerini söyledi.

Kongre kararı alındıktan sonraki sürecin belirsizlik içinde geçtiğini ifade eden İncialan, “Eğer Kayserispor'da kongre kararı alınmış olsaydı, bugüne kadar en az 50 kişi göreve talip olurdu. Şu ana kadar Erciyesspor'un kaderiyle ilgili hiç kimse net bir tavır ortaya koymadı. Gerek belediyeler gerekse aday olması istenen kişilerin hiç birisi düşüncelerini net bir şekilde ortaya koymadığından dolayı geçen haftaki genel kurul ilgisizlikten ertelendi” diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor'un üvey evlat muamelesi gördüğünü de iddia eden İncialan, şöyle devam etti:

“Biz bugün Erciyesspor'un sahipsizliğine, ilgisizliğine, üvey evlat muamelesi görmesine dikkati çekmek için açlık grevine başladık. Amacımız tüm dikkatleri Erciyesspor'un üzerine çekerek bu konunun bir an önce çözümlenmesini sağlamaya çalışmak. Kayserilileri Erciyesspor'a sahip çıkmaya davet ediyorum.

Ligler başladı başlayacak. Herkes transferini bitirdi, ama biz hala yönetimimizi arıyoruz. Teknik direktör belli değil, elimizdeki futbolcuları tutabilecek miyiz, tutumayacak mıyız belli değil. Erciyesspor'un yerinde olmak isteyen en az 200 takım bulunuyor. Bunlardan 30'u da il takımı. Yönetim Kurulu belli oldu, açıklaması belediye başkanlarımızdan gelene kadar bu greve devam edeceğiz. Biz istiyoruz ki bu iş sadece belediyelerimizin sırtına kalmasın, iş adamlarımız da elini taşın altına koysun. Erciyessporumuzu Süper Lig'de görmek istiyoruz. Bu şehre iki takım fazla değil, az bile.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle