« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarın ününü duymuştum

Fenerbahçe Ülker'in ABD'li basketbolcusu Lynn Greer, sarı-lacivertli takımda Avrupa ve Türkiye'de şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Gamova: Şampiyonluk mutlu eder 

Fenerbahçe Gazetesi'nin Kasım sayısına röportaj veren Greer, Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu belirterek, “Hedefim Fenerbahçe Ülker ile Avrupa ve Türkiye'de şampiyonluk yaşamak. İstediğimiz başarılara ulaşmak için çok çalışmak zorundayız” dedi.
Takımdaki oyuncuların çoğunu daha önceden tanıdığını anlatan ABD'li oyuncu, “Mirsad ile daha önce Dinamo Moskova'da beraber oynamıştık. Takımla ilgili oradan da bir bilgim var. Takım oyunu oynamamız gerekiyor ve beraber oynayarak da bir şeyler başarıyoruz. Bu da beni çok keyiflendiriyor” diye konuştu.   

Greer, solak olmasının kendisi için bir avantaj olduğunu, rakiplerinin kendisini nasıl savunacağını kestiremediklerini söyledi. Beko Basketbol Ligi'nin İspanya ve Yunanistan ligleri kadar zor bir lig olduğunu kaydeden Greer, ligde çok güçlü ekipler olduğunu, maçların da çok sert geçtiğini kaydetti.

Greer, Fenerbahçe taraftarının ününü buraya gelmeden önce duyduğunu, bu atmosferi yaşamak için de futbolda Fenerbahçe-Galatasaray maçına gittiğini ifade ederek, “Stadımızın tamamıyla dolduğunu gördüm. Doğrusu bu atmosfer beni çok etkiledi. Umut ediyorum ki, derbi maçtaki o muhteşem taraftarımız Abdi İpekçi'de de bizi yalnız bırakmaz. Avrupa Ligi ve Beko Basketbol Ligi'nde oynadığımız oyunla taraftarlarımıza zevk vereceğiz” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz