« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarın girememesi üzücü

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, İnönü stadına taraftarın alınmaması kararının çok üzücü olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman,  18 Aralık Cuma akşamı Beşiktaş ile deplasmanda yapacakları maça, İstanbul İl Spor  Güvenlik Kurulu'nun kararı gereği yeşil-beyazlı taraftarların alınmamasının üzücü  olduğunu söyledi.

Nayman, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde istifa eden  Beşiktaş eski asbaşkanı Levent Erdoğan'ın bu konuya büyük hassasiyetle  yaklaştığını ve kendisine, “Ben, iki takım taraftarlarının da maçlara gelmesini  istiyorum” dediğini belirtti.

Erdoğan'ın, iki takım taraftarları arasında yeniden bir dostluk köprüsü  kurulabileceğine inandığını ifade eden Nayman, “Levent bey olsaydı, belki başka  bir karar çıkabilirdi” dedi.

Nayman, kurulun aldığı kararın kesin olduğunu dile getirerek, şunları  söyledi:“İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'nun maça Bursasporlu taraftarların  alınmamasına ilişkin kararı üzücü. Ancak bu karar belki de ülkede son günlerde  meydana gelen gerginlikler de göz önünde tutularak alınmış olabilir. Öyle bir  sürece gelindi ki, provokasyonlar nedeniyle istenmeyen kötü olaylar  yaşanabiliyor.”

Beşiktaş Yönetim Kurulu'nun, “Biz Bursasporlu taraftarları stadımızda  ağırlamak isterdik, ancak kurul kararına uyacağız” yönündeki açıklamasını samimi  bulup bulmadıkları yönündeki soruya Nayman, “Samimi olup olmadıklarını  bilemiyorum. Sonuçta alınan bir karar var. Öyle bir karar alındıktan sonra ben de  olsa böyle konuşurum” yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz