Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarın büyük öfkesi

Fenerbahçe'nin, Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile 1-1 berabere kalarak yitirdiği şampiyonluğa ve maç sonunda yaşanan anons skandalına tepkiler sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sarı-lacivertli taraftarların sanal ortamda Fenerbahçe'yi tartıştığı buluşma noktası “www.antu.com”da yayınlanan yazıda, yönetim kuruluna da eleştiriler getirildi.

Bütün emeklerin tek maçta boşa gittiği ifade edilen yazıda “Şampiyonluklar gelir gider. İyi oynarsınız, maç kazanamazsınız. Kötü oynarsınız şansa maç alırsınız. Futbolda kazanmakta var kaybetmekte. Şampiyon olamamak dünyanın sonu değil. Şampiyonluk kaçtığı için hepimiz çok üzgünüz. Ancak Kadıköy'de yaşanan skandal en az şampiyonluğun kaçması kadar üzdü bizi. Tepkiyi azaltmak için yapıldığı izlenimi uyandıran bu rezilliğin faturasını birileri ödemelidir” denildi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun “suya sabuna dokunmama alışkanlığını” terk etme zamanı geldiği vurgulanan yazıda, “Bu kepazelik 'bir yanlışlık olmuş gereken yapılacaktır' gibi günü kurtarmaya yönelik açıklamalarla telafi edilemez. Zira bu skandal Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tarihinde bir kara leke olarak yerini almıştır. Şapkalarını önlerine koyup çok ciddi bir değerlendirme zamanı gelmiştir. Bunca destek bunca maddi ve manevi desteğin karşılığı yok olup gitti. 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü veren yönetimimizin, suçlu aramadan, kendileri gibi düşünmeyen herkesi düşman görmekten vazgeçerek, öz eleştirisini yapma vakti gelmiştir” ifadelerine yer verildi.
Günü kurtarmaya yönelik göstermelik tedbirler alma zamanı olmadığı kaydedilen yazıya özetle şöyle devam edildi:

“Fenerbahçe taraftarının yaratmış olduğu maddi kaynak kulübümüzün en büyük silahı ve gücüdür. Bu güç rakip kulüplerin fersah fersah üstündeyken bu maddi kaynakların geri dönüşü maalesef olmamıştır. Türk futbolunda görülmemiş boyutlara gelen transfer bütçesinin saç baş yolduran Güiza ile bugüne kadar çalıştığı hiç bir kulüpte bir tek genç futbolcu yetiştirmeyen, sadece günü kurtarmaya yönelik göz boyayıcı yöntemler kullanan Daum ile harcanması görmezden gelinemez noktaya ulaşmıştır.”

İşte antu.com'un açılış sayfası:

Taraftarın büyük öfkesi 


İlişkili Haberler