« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftarımıza özür borçluyuz

Kocaman, görevinin başında olduğunu ve istifa etmeyeceğini söyledi, “Taraftarımıza karşı bir özür borcumuz var” dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Yeni Malatyaspor yenilgisinin ardından bitkin ve üzgün bir haldeydi. Başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmenin ardından bambaşka bir kimlikle dün düzenlediği basın toplantısında medyanın karşısına geçtiğinde bu hali gözlerden kaçmadı.
Aykut Kocaman bu kez hem sitemkar, hem de çok daha rahattı. Hemen önceki geceye değindi ve Malatya’da futbolcularına amacını aşan sözler söylediğini belirterek günah çıkarttı ve şunları söyledi:
İstifayı düşündüm ama
- Yeni Malatyaspor maçından sonra basın toplantısı yapmadım. Çünkü hiç birimiz robot değiliz. Her ne kadar mesleğimiz adına profesyonel olduğumuzu ifade etsek de kendimde o gücü bulamadım. Soyunma odasında biraz da amacının dışına taşan sert bir konuşma oldu. Karşılaşma sonrası istifayı düşündüm ancak salim kafa ile bir daha düşününce bu kararımdan vazgeçtim.
Affedilir gibi değil
- Ne kadar iddiası az olsa da Fenerbahçe, çıktığı her maçı kazanmak için oynayan bir takımdır. İki kategori altımızda olan bir takıma kaybetmek her ne kadar gerekçeleri olsa da affedilir gibi değil.
- Malatya’dan, Antalya’ya geldikten sonra taraftarlarımızın gösterdiği olumlu tepki bizi utandırdı. Elimizde kalan ve artık bizim için en değerli olan lig mücadelesi öncesinde hepimizi utandıran taraftara özür borcumuz var. O kadar taraftarın, sabaha karşı oraya gelebilmesi anlayabilen futbolcular için itici güç olacaktır.

Şampiyonluk bizim elimizde

 LİGDE Trabzonspor liderlik koltuğunda oturuyor ve aramızda 9 puan fark var. Buna rağmen şampiyonluk bizim elimizde. Sezonun ilk yarısına göre biraz daha tempomuzu yükselterek çalıştık. Devre arası hazırlıklarında karşlaştığımız sakatlıkların hepsi hafif sakatlıklar. Malatya’ya gitmeden önce oyuncularla toplandık. İstekli, yüksek tempolu bir görüntüleri vardı.
 Bunun devamı konusunda aynı iradeyi göstermelerini temenni ettim. Umarım aynı iradeyi gösterirler. Çünkü buna şiddetle ihtiyacımız var. Aynı şekilde antrenmanları da sürdürmemiz gerekecek. Şampiyonluk için buna mecburuz. Yani çok çalışmalıyız.

Daha önce de hata yaptığını söylemişti

YENİ Malatyaspor karşısında alınan yenilgiden sonra Ziraat Türkiye Kupası’na erken havlu atan F.Bahçe’de dün basının karşısına çıkan Aykut Kocaman, “Taraftarımıza özür borçluyuz” dedi. Bu, Kocaman’ın ilk özrü değildi. Kocaman, 19 Aralık 2010’da NTV’de katıldığı “Yüzde yüz futbol” programında, Kayserispor ve G.Saray maçlarında da hata yaptığını açıklamış ve şunları söylemişti; “Trabzon maçında gergindik, 60. dakika itibariyle Beşiktaş maçı 5-0 olabilirdi.”


Bunları da Beğenebilirsiniz