Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftardan yönetime baskı

Bank Asya 1. Ligi'nde zor günler yaşayan ve 80 milyon TL'yi bulan borçları nedeniyle transfer de yapamayan Kocaelispor'da işler iyice karıştı.

İZMİT (KOCAELİ) / DHA
SON GÜNCELLEME

Pazar günü oynanan 0-0'lık Kartal maçının ardından çıkan olaylar nedeniyle saha kapatma dahil ağır ceza gelmesi beklenen Kocaelispor'da bazı taraftar grupları da olağanüstü genel kurul kararı alması için yönetime baskı yapıyor.

Serhan Gürkan'ın karşısında daha önce seçim kaybeden, olağanüstü genel kurulda ise tek liste ile seçimi kazanarak başkanlığa seçilen Osman Nuri Yaman'ın verdiği sözleri yerine getiremediğini ileri süren taraftar grupları, yönetimden acilen olağanüstü genel kurul kararı almasını istiyor. Osman Nuri Yaman'ın göreve gelirken "Acil borçları öder transferi de yaparız" sözü vermesine rağmen bunu gerçekleştiremediğini söyleyen taraftar grupları, Kocaelispor'un önünü açacak ve acil borçları ödeyip transfer yapabilecek isimlerin gelmesini istiyor.

Kocaelispor yönetim kurulu üyelerinin ise olağanüstü genel kurul kararı konusunda ikiye ayrıldığı öğrenildi. Başkan Osman Nuri Yaman'ın ise yönetim kurulunun alacağı çoğunluk kararına uyacağını söylediği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz