Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftara ay-yıldızlı çağrı

Medya karşısına bayrak şeklindeki tişörtlerle çıkan Milli Takım kurmayları, "Tribünlere gelecek herkes üzerinde bu renkleri taşısın" mesajı verdi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yardımcıları Oğuz Çetin ve Metin Tekin’le beraber Bosna Hersek maçı öncesi düzenlediği basın toplantısına ay-yıldızlı bayrak tişörtlerle çıktı. Son günlerde yaşadığımız terör olayları nedeniyle böyle bir fotoğrafı özellikle verdiğini söyleyen Terim, "Bir bayrak altında toplanmaya, bu ülkenin hepimizin olduğunu anlamaya ve anlatmaya belki de her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İstiyoruz ki, yarın akşam (bu akşam) tribünlere gelen herkes üzerinde bu renkleri ve ay-yıldızı taşısın, çünkü son günlerde milletçe hep gencecik evlatlarımızın cenazelerinde, gözyaşları arasında bir araya geliyoruz. Bu defa futbolun coşkusunda birleşelim" dedi.

Sakatlar mazeret değil

Bosna maçının kolay olmayacağını da dile getiren milli takım teknik direktörü, "Belçika ile Bosna Hersek sürpriz yapmak istiyorlar ve bunu yapabilecek güçteler. Artık kolay maç yok" diye konuştu. Takımda sayıları 13-14’ü bulan sakat futbolcusu olmasını da bir mazeret olarak görmediklerini belirten Terim, Galatasaray’dan teklif alıp almadığı sorusunu ise, "Bu tip durumlarda hiç konuşmadığımı yıllardır biliyorsunuz" diye yanıtladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz