« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftar sahaya girdi ortalık karıştı

Başakşehir ile Trabzonspor arasındaki mücadelenin 73. dakikasında saha karıştı. Trabzonsporlu bir taraftar sahaya girerek hakem Halis Özkahya'nın üzerine yürüdü.

Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Karşılaşma evsahibi Başakşehir'in 1-0 üstünlüğü ile devam ederken orta sahada yaşanan bir mücadeleye sinirlenen Trabzonspor kalecisi Onur, hakem Halis Özkahya'ya sert tepki gösterdi. Bu tepkisi sonrasında Onur sarı kart gördü. Kenardan Trabzonspor teknik direktörü Vahid Halilhodzic de tepki gösterince Özkahya, Halilhodzic'i tribüne gönderdi.

Taraftar sahaya girdi ortalık karıştı

Bu dakikadan sonra ise ortalık daha da karıştı. Tribünden inen bir Trabzonspor taraftarı hakem Halis Özkahya'nın üzerine yürümek istedi. Bu esnada hem futbolcular hem de güvenlik görevlileri devreye girerek taraftarı tuttu ve hakem Halis Özkahya'yı da korumaya aldı.

Taraftar güvenlik güçleri tarafından sahadan çıkartıldıktan sonra karşılaşma kaldığı yerden devam etti.

Taraftar sahaya girdi ortalık karıştı

Öte yandan bu karışıklık esnasında tribünden atılan su şişelerinden biri Trabzonspor İdari Menejeri Serkan Ünver'in kafasına geldi. Başta Zeki Yavru olmak üzere tribünden atılan yabancı maddelere sinirlenen Trabzonsporlu futbolcular yedek kulübesinden fırlayarak şişe atan taraftarlarla sözlü tartışmaya girdi.

Taraftar sahaya girdi ortalık karıştı

Olaylar sonrasında Trabzonspor teknik direktörü Vahid Halilhodzic karşılaşmayı tribünden takip etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz