Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taraftar olarak kadrodan memnunum

Beşiktaş'ın ligin ikinci yarısı öncesi Antalya'da yaptığı hazırlık kampının ikinci gününde, siyah beyazlı takımın tecrübeli futbolcularından Nihat Kahveci basın mensuplarının karşısına geçti.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın kamp yaptığı otelde yapılan basın toplantısında Nihat ilk olarak takıma katılan yeni transferler ile forma mücadelesinin daha da zorlaştığının söyledi.

Geniş ve kaliteli bir kadroları olduğunun altını çizen Nihat, "Herkes herşeyin bilincinde. Benim de tedavim bitme aşamasına geldi. Yeni transferlerimiz umarım Beşiktaş'a hayırlı olur. Devra arası tatilinde İspanya'daydım. Yapılan transferlerin ve Beşiktaş'ın Avrupa futbolunda gördüğü ilgiyi İspanya'dan daha net görebildim. Türkiye Ligi Avrupa'da çok takip edilmezdi ama son dönemde özellikle Beşiktaş'ın transferleri Türkiye Ligi'ne olan ilgiyi de arttırdı. Ben hem Beşiktaş'ta oynayan bir oyuncu hem de Beşiktaş taraftar olarak takımın kadrosundan memnunum. Yeni takım arkadaşlarımız ile oynamak için sabırsızlanıyorum. Artık bu sene forma aslanın ağzında veya midesinde değil, topuğuna indi. Yeni transferlerinde kesin olarak oynayacakları garanti değil. Yapılan bu transferlere rağmen takımımızda genç oyuncularda var. Hocamız bu futbolculara da şans verecektir. Biz takımdaki tecrübeli futbolcular olarak genç arkadaşlara her zaman yardım ediyoruz. Onlarda kendilerini kanıtlamak için ellerinden geleni yapacaklarıdır" dedi.

Tecrübeli futbolcu performansı nedeniyle eleştirilmesiyle ilgili olarak da şöyle konuştu:

"Ben 8 sene yabancı oyuncu olarak yurt dışında oynadım. Bana da orada İspanyol oyunculardan farklı yaklaşıyorlardı. Takımların alt yapılarından yetişen oyuncular daha fazla baskı hissederdi. Burada da durum aynı. Futbolda böyle şeyler var. Ancak bizim takımda yabancı yerli ayrımı yok. Takımdaki yabancı oyuncularla çok iyi anlaşıyoruz. 14 puan fark tabi ki fazla. Ancak futbolda her şey var. Özellikle ligin ikinci yarıları çok zordur. Zirve de durmak kolay değildir. Zor ve mücadele dolu 17 maç bizi bekliyor. Her maç final, her maç 3 puan alınması gereken mücadeleler olacaktır."

UEFA Kupasını kazanmak kolay olmadığını kaydeden Nihat kahveci, "Bu başarıyı Türkiye'de şimdiye kadar sadece bir takım kazandı. Sabır ve tecrübe gerektiren bir süreçten geçmeniz gerekiyor. Biz elimizden geleni yapacağız ama öncelikle Dinamo Kiev"i geçmek için mücadele edeceğiz".


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler