Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Taraftar gibi takım tutamayız"

Fenerbahçe'den, Galatasaray'a transfer olan Nevriye Yılmaz transfer sürecini değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AMK Gazetesi'ne röportaj veren Nevriye Yılmaz Fenerbahçe’den Galatasaray’a geçişiyle iki takım arasındaki dengenin nasıl değiştiği sorusunu, “Basketbol artık çok fazla oyuncuyla oynanıyor. Rotasyon çok geniş. İddialı konuşmayı sevmesem de transferimin fark yaratacağını düşünüyorum. Fakat bunun sonuçlarını sezon sonu göreceğiz” diyerek cevapladı.

Uzun yıllar sarı-lacivertli forma giymesinin ardından Galatasaray’a transfer olması nedeni sorulan tecrübeli pivot, “Sözleşmem bitmişti ve transfere açıktım. Yurt dışı seçenekleri vardı. Karar kolay olmadı ama Ekrem Memnun’un etkisi çok oldu” derken, taraftarın tepkisi hakkında ise “ Onlar profesyonelliği düşünmüyor. Biz oyuncuların takım tutma durumu yok. Formasını giydiğimzi takımın hakkını savunmalıyız. Taraftar gibi fedakarlık yapamayız. Bir takım daha başarılı olmak için transfer yapar. Fenerbahçe’de oynarken Galatasaray taraftarı memnun değildi. Basketbolu bırakınca iki tarafı da mutlu ederim diye espri yapıyorum. İmza sonrası iyi mesajlar da geldi tam tersi de. Geride yedi yılık emeğim var. Artık bütün birikimim sarı-kırmızılılar için olacak” şeklinde konuştu.

Geçmiş yıllarda Galatasaray taraftarı ile olan diyalogu sourlan 32 yaşındaki yıldız, “Oyuncuyu yıldırmak, oyununu etkilemek için böyle şeyler yapılabilir. Taraftar takımının kazanmasını ister. Bir maçın ardından taraftarlar gelip özür dilemişlerdi. Ardından “Hoşgeldin” mesajları attılar. Şahsi olarak algılamıyorum. Taraftar kazanmak için her şeyi yapar. İyi oynarsam artık sevgi dolu tezahüratlar olacak” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler