MANİSA HABERLERİ

Tapu ve Kadastro Programı mezunları işsiz kalmadı

DHA
24 Temmuz 2017 - 18:08Son Güncelleme : 24 Temmuz 2017 - 18:08
DHA

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Programı'ndan mezun olan 91 öğrenciden 89'u Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün açtığı 413 sözleşmeli personel pozisyonu için KPSS-2017/6'da yeterli puanı alarak işe yerleşti.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Programı mezunlarından 85'i, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün açmış olduğu 413 sözleşmeli personel pozisyonuna, 4'ü ise yine aynı kurum tarafından açılan 25 kadrolu personel pozisyonuna yerleşti. Böylece MCBÜ Sarıgöl Meslek Yüksekokulu'ndan bu yıl mezun olan 91 öğrenciden 89'u kamu kurumlarına yerleşme başarısı gösterdi. MCBÜ Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Köse, "Amacımız bilimde çağdaş, düşüncede özgür, mesleki ahlaka sahip, sosyal ilişkileri güçlü ve eğitim teknolojisi konusunda öncü ve lider öğrenciler yetiştirmektir. Tapu ve Kadastro Programı olarak yetiştirdiğimiz öğrenciler, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün ihtiyacı olan 'Tapu Teknikeri' olarak atanmaktadır. Mezunlarımız sadece Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde değil, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile alanlarıyla ilgili özel sektör kuruluşlarında da istihdam imkanı bulabilmektedir. Özellikle günümüzdeki işsizlik oranları göz önünde bulundurulduğunda, bu durumun öğrencilerimiz için büyük bir fırsat olduğu görülmektedir. Yüksek işe yerleşme oranı yakaladığımız Tapu ve Kadastro Programında, yenilenen müfredatımız ve İntörn (İş Başı) Eğitim süreciyle birlikte, daha kaliteli bir eğitim ile geleceğin tapu memurlarını yetiştirmekteyiz. Öğrencilerimiz eğitim hayatlarının son döneminde Tapu Müdürlükleri'nde çalışarak, mezun olmadan meslekleriyle ilgili gerekli donanıma sahip olmaktadır" diye konuştu.

İlker KILIÇASLAN/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tapu ve Kadastro Programı mezunları işsiz kalmadı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı