KAYSERİ HABERLERİ

Tapu Memurları Mağdur

IHA
20.07.2015 - 15:22Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Tayinleri uzun süredir askıda bekleyen tapu ve kadastro memurları psikolojik ve ekonomik olarak çok zora girdiklerini söylerken, Türk İmar Sen Kayseri İl Temsilcisi Abdullah Satoğlu, "Yönetmelik gereğince Temmuz ayının sonuna kadar bekleyeceklerini, bu süre sonunda ise sendika olarak gerekeni yapacağız" dedi.
Bütün resmi kurumlarda tayinlerin açılmasına rağmen, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce tayinlerin uzun süredir açıklanmaması çalışan memurlarını endişelendiriyor. Bakan İdris Güllüce, Genel Müdür Davut Güney ve Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Kesinoğlu’nun Tapu memurlarına, daha önce söz vermelerine rağmen, bir türlü tayin süreci başlamamış. Tapu memurları “ Personel Daire başkanı Abdullah Oğultay Tapu Kadastro genel müdürlüğüne başka kurumdan geldiği için Tapu kadastro memurlarının sorunlarını yeterince bilmiyor, bizlerle yeterince ilgilenmiyor” diyerek serzenişte bulundu.
Türk İmar Sen Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Satoğlu ise, personel ataması ile ilgili yönetmelikte, atamaların Temmuz ayına kadar açıklanacağının belirtildiğini ve bu nedenle Temmuz ayının sonuna kadar sendika olarak bekleyeceklerini bildirdi.
Satoğlu, "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından müdürlük ve müdür yardımcılıkları için yazılı görevde yükselme sınavı yapılmıştır. 18/04/2015 tarihinde müdürlük için sözlü sınav gerçekleştirilmiştir.
O tarihten bugüne kadar sınav sonuçlarının açıklanmaması ve yerleştirmelerin yapılmaması tam anlamıyla bir garabettir. 3 ay kadar uzun bir süre sonuçların ilan edilmemiş olması ile ilgili olarak çalışanların kaygı duymaktadırlar.
Milyonlarca kişinin girdiği sınavlar bir hafta içinde açıklanırken, Genel Müdürlüğün bu sınavın sonuçlarını 3 aya yakın bir süredir açıklamaması kabul edilemezdir. Süre uzadıkça bu işten çeşitli kokuların yükseleceği de açıktır.
Yeni hükümet, yeni bakan mı beklenmektedir? Yoksa oluşacak siyasi konjonktüre göre mi kazananlar belirlenecektir. Hangi kriter değerlendirmeyi bu kadar uzatmıştır, mutlaka izaha muhtaçtır. Bu işin sorumluluğunu üstlenen bürokratlar bunun hesabını vermeli ve bir açıklamada bulunmalıdır.
Ayrıca bu gecikme nedeniyle sınav sonucunu bekleyen ve ona göre aile ve sosyal hayatını dizayn edecek çalışanlarda açıkça mağdur edilmektedir. Kimisinin eşinin tayini, kimisi çocuğun okuyacağı okul gibi durumlarla ilgili tercih günleri yaşanırken sınavın açıklanmaması aileleri de üzen bir tavır olmuştur" ifadesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Tapu Memurları Mağdur hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tapu Memurları Mağdur haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı