« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tantan’a şikayet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>K.Endüstri ve Kocaeli köpürdü!

SAHALARIMIZDA son günlerde yaşanan olaylar herkesi korkutmaya başladı. Çim sahalarda dökülen kan, sportmenliğe yakışmazken, alınacak tedbirler dört gözle bekleniyor. Kocaeli, Diyarbakır, Erzurum ve Çanakkale'deki tatsız gelişmelerden sonra hem Futbol Federasyonu, hem de İçişleri Bakanlığı'na bu işlerin çözümü için baskı yapılmaya başlandı.

Adanaspor maçında polisin taraftara karşı tutumunu eleştiren Kocaelispor Kulübü Başkanı Sefa Sirmen, ‘‘Maç esnasında polis karşı tribünü dağıtmaya başladı. Valimiz bilgi ve talimatının olmadığını söyledi. Ama orada mutlaka birileri talimat vermiştir. Tribündeki hadiseyi yaratan emniyet güçleri nereden talimat almıştır. Bunu öğrenmek istiyoruz’’ dedi.

Diyarbakır'da yaşanan olaylar ve oynanamayan karşılaşma nedeniyle dün bir basın toplantısı düzenleyen Konya Endüstrispor yöneticileri, Emniyet Müdürü Gaffar Okan'ı suçladı. Başkan Sırrı Demirel, ‘‘Türk Sporuna, liglerimize leke sürülmüştür’’ iddiasında bulundu. Konya ekibinin yöneticileri, olayların sorumlusu olarak ilan ettikleri Gaffar Okan'ı İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'a şikayet ettiklerini söylediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz