İZMİR HABERLERİ

Tansu Kaya Pamuk Üreticileri İle Bir Araya Geldi

IHA
22.10.2015 - 09:36Son Güncelleme :

BİR DİZİ ZİYARET VE TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE BERGAMA İLÇESİNE GİDEN AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI TANSU KAYA, 1700 ORTAKLI S.S. 135 NOLU BERGAMA PAMUK TARIM SATIŞ KOOPERATİFİNİ DE ZİYARET ETTİ.

IHA

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Bergama İlçesine giden AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya, 1700 ortaklı S.S. 135 Nolu Bergama Pamuk Tarım Satış Kooperatifini de ziyaret etti.
1 Kasım seçimi öncesi çalışmalarını Bergama’da sürdüren Tansu Kaya, burada yaptığı ziyaretler kapsamında Bergamalı pamuk üreticilerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya ile birlikte AK Parti Bergama İlçe Başkanı Mustafa Durmaz’ı kooperatif başkanlığı binasında kabul eden kooperatif yöneticileri Kaya’ya pamuk üreticilerinin sorunlarını, beklentilerini ve çözüm önerilerini anlattı.
Pamuk üreticileri adına konuşan Kooperatif Müdürü Hüseyin Gizep, Tarım, sanayi ve ticaret sektörlerinde önemli bir yeri bulunan pamuğun ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını hatırlatarak, üründe girdi fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyledi.
Pamuk üreticisinin desteklenmesi gerektiğini belirten Gizep, Tansu Kaya’dan sorunların çözümü noktasında destek istedi.
"TBMM’DE SESİNİZ OLACAĞIM"
Seçilmesi halinde üreticinin taleplerini TBMM gündemine taşıyacağını ve sorunların takipçisi olacağının sözünü veren Tansu Kaya, “Her ne kadar mesleğim inşaat mühendisliği olsa da doğup büyüdüğüm bu yörede; tarımla uğraşan birçok arkadaşım oldu. Belediye başkanlığı dönemimde de bölgemiz tarımını yakinen gözlemleme fırsatım oldu. Ankara’dan bakıldığında İzmir bir bütün olarak görülebilir. Ancak, aynı il sınırları içinde olan ilçelerin konumu ve dolayısıyla sorunları değişebiliyor. Örneğin İzmir’in bir bölümünde tarım öne çıkarken diğer bölümünde ise hayvancılık ön plana çıkabiliyor. Bu nedenle de sorunların çözümü yolunda bazen lokal bazda hareket etmek gerekebiliyor. Bu noktada içinizden çıkan biri olarak TBMM’de sesiniz olacağım konusunda hiçbir şüpheniz olmasın. Çünkü benim evim burada ve seçilsem de seçilmesem de evim yine burada olacak. Beni TBMM’ye temsilcisi olarak gönderen çiftçiyi, balıkçıyı, esnafı unutmam, sorunlarına karşı duyarsız davranmam söz konusu bile olamaz. Çünkü her şeyden önce makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Yarın öbür gün görev süremiz bittiğinde biz yine bu caddelerde gezeceğiz, yine sizlerle yüz yüze bakacağım. O günler geldiğinde biri bana; ‘yazıklar olsun keşke seni seçtirmeseydik’ diyecekse Allah bana o makamı nasip etmesin” diyerek, gerçek anlamda halkın vekili olmak istediğini söyledi.
Ziyaretin sonunda “Pamuk üreticilerinin sorunları ve çözüm önerileri” konulu bir dosyayı Tansu Kaya’ya takdim eden Kooperatif Müdürü Galip Gizep, dosyanın bölgede faaliyet gösteren tüm çiftçilerden görüş alınarak hazırlandığının altını çizdi.
Kendisini ağırlayan kooperatif yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür eden Tansu Kaya, kendisine verilen dosyada ki tespitleri büyük bir titizlikle inceleyeceğini ve seçilmesi halinde çiftçinin vekili olacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Tansu Kaya Pamuk Üreticileri İle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tansu Kaya Pamuk Üreticileri İle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı