Ege Haberleri

EGE

  Tansiyon çetesi

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  13.05.2011 - 01:00 | Son Güncelleme:

  ÇAMDİBİ’nde 1072 Sokak’ta geçen 5 Nisan’da kimliği belirsiz iki kişi, Gülten Zengin’in evine gitti, kendilerini yakını olan Mehmet’in gönderdiğini ve tansiyon aleti tanıtacaklarını söyledi. Eve giren iki zanlı, bir süre sonra tabancayla tehdit ettikleri Zengin’in ellerini ve ağzını koli bandıyla bağlayıp yaklaşık 6 bin TL’lik altınını aldı.

  El ısırınca kurtuldu
  Karabağlar 3871 Sokak’ta da 21 Nisan’da yine iki kişi, Emine Angı’nın evine gitti, kendilerini Murat’ın gönderdiğini söyledikten sonra tansiyonunu ölçme bahanesiyle içeri girdi. Etkisiz hale getirmeye çalıştıkları Angı ellerini ısırınca paniğe kapılan gaspçılar kaçtı.
  Uyuyan kocaya dayak
  Eskiizmir 4012 Sokak’ta ise iki kişi, kendilerini Elvan’ın gönderdiğini ve tansiyon aleti tanıtacaklarını söyleyip Yeter Çınar’ın evine girdi. Kadını etkisiz hale getirmeye çalıştırken gürültüye uyanarak odasından çıkan kocasını tartaklayan iki zanlı yine kaçtı.
  Vurulunca iş çözüldü
  Peşpeşe yaşanan olaylarla ilgili Gasp Büro Amirliği ekiplerinin araştırmaları sırasında, geçen hafta Seferihisar’da jandarma bölgesinde aynı yöntemle eve giren iki kişiden birisinin kaçmaya çalışırken tabancayla vurulduğu öğrenildi. Bu olayıda araştıran polis, hastanede tedavi altında tutulan M.D.G.’nin (23) İzmir’deki olaylara karışan zanlılardan birisi olduğu ortaya çıktı. M.D.G. ile suç ortağı E.D.’nin (22) tutuklanmasının ardından araştırmalarını yoğunlaştıran ekipler, çetenin diğer üyeleri A.İ. (19) ve E.D.’yi (24)de yakaladı.

  Önce keşif sonra gasp

  Gözaltındaki zanlılarla ilgili yapılan araştırmada, gaspçıların ilk olarak evine girmeyi planladıkları kişinin yakınları hakkında sokaktaki marketleri dolaşarak bilgi aldıkları, ardından da bu isimleri kullanarak olayı gerçekleştirdikleri belirlendi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı