Ege Haberleri

EGE

  TANSAŞ’ın mağaza inşaatına mühür

  Hürriyet Haber
  10 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 10 Mayıs 2000 - 00:01

  TANSAŞ'ın, Bodrum Turgutreis mağazası inşaatı, kaçak yapıldığı ve iş makinelerinin çevreyi rahatsız ettiği gerekçesiyle, Muğla Valiliği'nin emriyle Bodrum Kaymakamlığı'nca mühürlenerek durduruldu.

  KAYMAKAM Uğur Boran, ‘‘İnşaat yasağı 15 Mayıs'ta başlıyor. Temel aşamasında olan inşaatın kalan bir haftada tamamlanması olanağı yoktur. Bu nedenle, çevreye rahatsızlık vererek turizmi de kötü yönde etkileyen inşaatın durdurulması kararı alındı’’ dedi.

  TURGUTREİS Belediye Başkanı Ali Yazgan, TANSAŞ'ın, inşaat ruhsatı için müracaat ettiğini, meclisin de oybirliğiyle sözkonusu alanı konut alanından çıkartarak ticariye çevirdiğini söyledi. Yazgan, ‘‘20 günlük yasal askı süresi tamamlanmadı ama, karar mecliste oybirliğiyle alındığı için inşaatın devamında bir sakınca görmedik’’ dedi.

  VALİLİK genelgesinde inşaat yasağının 15 Mayıs tarihinde başlayacağının belirtildiğini söyleyen TANSAŞ yetkilileri, ‘‘Amacımız 15 Mayıs'a kadar altyapıyı tamamlayıp Haziran ayının ilk haftasına kadar marketin iç bölümlerini bitirerek hizmete açmaktı. Market kalitesi ile Turgutreis turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Çevredeki otellerin geçici olarak zarara uğradığı doğrudur, ancak bu zararları diyalog yoluyla karşılanabilir’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı